Svet

Keďže Spojené štáty čakajú na vyjadrenie k prípadu Trumpovho hlasovania, Najvyšší súd by mohol v pondelok vydať aspoň jedno stanoviskoCNN

Podľa nového príspevku na stránke súdu môže Najvyšší súd vydať v pondelok aspoň jedno stanovisko. Oznámenie určite podnieti špekulácie, že sudcovia sú pripravení rozhodnúť, že prvý prezident Donald Trump Hodný Objaviť sa na prezidentských voľbách v Colorade.

Súd nikdy nepovie, aké názory bude zaujímať. Sudcovia však možno budú chcieť rozhodnúť o Trumpovom prípade skôr, ako voliči v Colorade tento týždeň pôjdu k urnám na superutorkové primárky.

Trumpovo meno sa objavuje na hlasovacom lístku v Colorade – na hlasovacích lístkoch vytlačených pred týždňami Bez rozhodnutia Najvyššieho súdu však nie je zaručené, že voličom, ktorí zvolili bývalého prezidenta, sa ich hlas spočíta, ak sudcovia rozhodnú, že nie je spôsobilý slúžiť. V stávke je aj to, či sa Trumpovo meno objaví na novembrovom hlasovaní vo všeobecných voľbách.

Rozsudok môže rozhodnúť aj v prípade iných štátov, v ktorých prebiehajú podobné námietky. Sudca v Illinois vyškrtol Trumpa z hlasovania štátu V stredu bolo rozhodnutie odložené, aby mal bývalý prezident čas na odvolanie.

najvyšší súd Hádky odzneli 8. februára Výzva pre Trumpove kvalifikácie podľa 14. dodatkuRebelská frakcia.“ Šesť voličov v Colorade uviedlo, že sa svojimi komentármi diskvalifikoval 6. januára 2021čo viedlo k útoku na Kapitol USA.

Väčšina sudcov – konzervatívnych aj liberálnych – sa počas týchto argumentov zdala byť znepokojená týmto tvrdením a zdalo sa, že podporuje Trumpovu pozíciu.

READ  Povinnosť očkovania v iných častiach Európy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close