hospodárstvo

Rastúce americké zásoby tlačili ceny ropy nadol

Ceny ropy v stredu klesli, keď ceny ropy Brent klesli výrazne pod 41 dolárov za barel (159 litrov), keďže americké údaje ukazujú, že zásoby ropy a ropných destilátov stúpajú. Analytici zároveň očakávali pokles zásob ropy.

Cena ropnej zmesi v Severnom mori Brent, ktorá bola dodaná v auguste, dosiahla o 8,04 SEČ 40,74 USD (36,07 EUR) za barel. V porovnaní s predchádzajúcim dňom splatnosti to znamená pokles o 44 centov.

Cena ľahkého oleja USA WTI s júlovou zmluvou dosiahla 38,34 USD / barel. V porovnaní s termínom utorok 9. júna to predstavuje zníženie o 60 centov.

V pondelok 8. júna tieto dve zmluvy zaznamenali rast na najvyššej úrovni za posledné tri mesiace. Niekoľko analytikov však poukázalo na to, že ceny ropy v poslednom čase vzrástli príliš rýchlo.

Vývoj v stredu ovplyvnili najmä informácie z Amerického ropného inštitútu (API), ktorý v utorok zverejnil odhad stavu ropných rezerv USA. Podľa API sa zásoby ropy v Spojených štátoch zvýšili v týždni 5. júna o 8,4 milióna barelov, zatiaľ čo analytici oslovení spoločnosťou Reuters očakávali pokles o 1,7 milióna sudy.

Okrem toho sa zvýšili zásoby ropných destilátov vrátane nafty a vykurovacieho oleja. Tieto vzrástli o 4,3 milióna barelov, zatiaľ čo analytici očakávali rast o 3 milióny barelov.

Trhy teraz čakajú na oficiálne informácie o vývoji ropných rezerv ministerstva energetiky Spojených štátov. V stredu zverejní oficiálne údaje za posledný týždeň.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close