Technológie

RECENZIA Samsung Galaxy S20 FE: Správna cena za správne vybavenie z neho robí najlepšiu voľbu pre rok 2020

Výrobcovia tých najprémiovejších smartfónov už roky stavili na kombináciu skla a kovu. Aj keď je to krehkejšie kombo, je medzi ľuďmi obľúbenejšie, pretože vyzerá dobre a prémiovo. Nie som výnimkou a veľmi sa mi páči kombinácia skla a kovu na drahších smartfónoch.

Hneď na úvod však musím povedať, že plast nie je ako plast. Plastové zariadenia neboli ani zďaleka na rovnakej úrovni spracovania ako plastové zariadenia, tj. Prepáčte, dnes polykarbonátové zariadenia. To je prípad aj najnovšieho Samsung Galaxy S20 FE, fanúšikovskej edície populárneho S20, ktorý sa mi dostal do rúk pred dvoma týždňami.

Galaxy S20 FE je najnovší počin spoločnosti Samsung najlepšie súťažiť ostatných výrobcov vo všetkých cenových kategóriách. Cieľom juhokórejskej spoločnosti bolo určite vytvorenie cenovo najzaujímavejšieho zariadenia, z ktorého postupne odrezali všetky „nepotrebné“ veci. Avšak výbava kvalitný fotoaparát, 120 Hz displej a softvér zostávajú, na čo sme si už všetci zvykli.

Ak hľadáte cenovo dostupnejší smartphone s kvalitami vlajkovej lode, prečítajte si našu recenziu, je dosť možné, že ste ho práve našli.

Samsung Galaxy S20 FE: recenzia

Testoval som Samsung Galaxy S20 FE 1 týždeň. Počas kontroly napájal zariadenie Android 10 s nadstavbou Jedno používateľské rozhranie 2.5. Verzia základného pásma: G780FXXU1ATIL s úrovňou bezpečnostnej opravy Android do 1. septembra.

Samsung Galaxy S20 FE: Čo sa spoločnosti Samsung podarilo

Pokiaľ ste už mali Galaxy S20 (Classic alebo Ultra) v ruke, ponúkne ho za vás S20 FE velmi podobna skusenost. Je rovnako veľký ako S20 +, iba má plastový zadný kryt, vďaka čomu je o niečo ľahší a čo je pre niekoho výhodou – odolnejšie. Polykarbonátový kryt je dim, a nezhromažďuje tak odtlačky prstov, ktoré sú nepríjemným vedľajším účinkom sklenenej vrstvy.

Keď som ho silno zatlačil do rúk, nevšimol som si to žiadne škrípanie, žiadny pohyb, ani nič, čo by mohlo naznačovať, že to nie je štrukturálne na takej úrovni, ako by ste to čakali. Dlhuje to hliníková konštrukciaktorý je rovnako silný ako iné modely.

READ  Operátorka Joy prezradila ďalšie podrobnosti. Tu je prehľad všetkých informácií

Galaxy S20 FE je dizajnový “hravý” smartphone, o čom svedčí aj farebná paleta, ktorú si spoločnosť Samsung vybrala. Máte na výber 6 rôznych farieb: modrá, fialová, zelená, oranžová, červená a biela. Takže svoj štýl si nájde prakticky každý, či už preferujete svetlejšie farby alebo neutrálnejšie.

Podobne ako klasický Note20, ani S20 FE nemá ohnutý displejčo môže byť pre niekoho výhodou, pretože to robí eliminuje riziko náhodného kontaktu. Má však aj nevýhodu – o niečo hrubšie rámy. Rovnako ako zvyšok Galaxy S20, aj S20 FE to má spomenuté 120 Hz displejktorú keď to raz vyskúšate, už nebudete chcieť nič iné.

Samsung Galaxy S20 FE sa na Slovensku predáva v jednej konfigurácii, a to 6,5-palcový displej (2 400 x 1 080), procesor Exynos 990, 6 GB RAM a 128 GB rozšíriteľné úložisko. 5G verzia tohto telefónu sa na Slovensku bohužiaľ nepredáva. Vzhľadom na takmer neexistujúcu 5G sieť to však nebude problém.

Keďže mojím hlavným telefónom je Galaxy S20 Ultra, viem, ako by malo výkonné zariadenie Samsung fungovať, a so srdcom vám poviem, že Galaxy S20 FE nevyzerá inak. Po softvérovej stránke ide o rýchly telefón, ktorý vďaka špičkovým komponentom nespomaľuje, neváha a nie vďaka 120 Hz displeju je v porovnaní s ostatnými telefónmi bez tejto funkcie výrazne rýchlejší.

Čo sa týka výdrže batérie, nebol som ani prekvapený, ani sklamaný. to je jednodňový telefón. Pri bežnom používaní to vydržalo od rána do večera, ale ak to z ruky nepustíte, je možné, že sa vybije o niečo skôr. Všetko závisí od toho, ako intenzívne používate telefón. Počítajte s tým 6 hodín so (obrazovka zapnutá).

Samsung Galaxy S20 FE: Fotoaparáty

Samsung Galaxy S20 FE ponúka tri zadné fotoaparáty so štandardnými funkciami – jeden hlavný, jeden ultraširoký a jeden zoom. Hlavný snímač je rovnaký, aký sme videli na Galaxy S20, a to 12 Mpx s objektívom f / 1,8. Vytvára nádherné fotografie, ktoré vás nesklamú štandardnými „farbami a kontrastom Samsung“.

READ  IPhone 12 prináša revolučný fotoaparát. Žiadny konkurent nedostane také pohodlie.

Ak ste už smartphone značky Samsung mali, viete, že cez deň fotí krásne zábery a za súmraku alebo dokonca v noci to nie je také slávne. Galaxy S20 FE nie je v tomto smere žiadnou výnimkou. Ak potrebujete to najlepšie z najlepšieho, určite siahnite po S20 Ultra. Ak fotíte príležitostne alebo väčšinou cez deň, ponúkne vám to S20 FE krásne zábery, ktoré vás potešia.

So zoomovým objektívom sa môžete tešiť 3x zväčšeniektoré môžete digitálne predĺžiť až na pri 30x priblížiť. To je naozaj dosť, ale treba počítať s výraznou stratou kvality. S S20 FE som bol veľmi spokojný, aj keď počasie na Slovensku mi s fotením veľmi nepomohlo. Pršalo nepretržite takmer týždeň, počas ktorého som testoval telefón. Pridajte k tomu nové opatrenia spojené s prebiehajúcou pandémiou a zistíte, že rozmanitosť fotografií v recenzii nemohla dopadnúť inak.

Samsung Galaxy S20 FE: Čo nie je také dobré

Samsung Galaxy S20 FE je skutočne telefón, ktorý je veľmi, veľmi, veľmi podobný klasickým modelom Galaxy S20. Našiel som však pár vecí, s ktorými som nebol úplne spokojný, resp. Vidím priestor na zlepšenie.

Prvá vec, ktorú spomeniem, je nabíjanie. S20 FE podporuje 25 W nabíjanie a aj keď je súčasťou balenia nabíjačka, na rozdiel od nových iPhonov si nabíjanie tak rýchlo neužijete. Nabíjačka je súčasťou balenia podporuje „iba“ 15 W nabíjanie, ktoré je stále pomalšie ako štandard pre rok 2020. Chápem, že to tu možno šetrilo, ale bolo by fajn mať aspoň 20 W nabíjačku, ktorá by pre Samsung nemusela predstavovať vysokú finančnú záťaž.

Druhou alebo nie výhradou, ale skôr varovaním, je skutočnosť, že S20 FE v ruke nefunguje tak prémiovo ako skutočná vlajková loď. Plast zďaleka nemá šancu vyvolať z telefónu taký prémiový pocit ako sklo a kov. Na druhej strane to nie je nevýhoda, ktorá by (aspoň pre mňa) urobila zo S20 FE neatraktívne zariadenie.

READ  Prvé fotografie: Takto vyzerá PS5 naživo. Uvidíte, aké je to obrovské!

Práve naopak. Po mesiacoch so S20 Ultra a týždňoch so Z Fold 2 mi spracovanie S20 FE nijako výrazne neprekážalo. Môže to však byť pre niekoho, takže je lepšie si to najskôr „precítiť“.

Samsung Galaxy S20 FE: Verdikt

Pre koho je teda tento telefón určený a prečo by ste ho mali brať do úvahy? Samsung Galaxy S20 FE je skvelý telefónktorý dostal primeranú cenu za primerané vybavenie. Na rozdiel od Note20, kde bola cena 1 000 € prehnaná 649 € trafiť do čierneho. Je to telefón pre mladých ľudí, ktorí chcú mať prémiovú výbavu ako napríklad OLED displej alebo obnovovaciu frekvenciu 120 Hz za zlomok ceny tých najprémiovejších zariadení.

Samozrejme, prichádzajú aj s nižšou cenou určité obmedzenia, ani zďaleka nie sú ničivé. Stále získate telefón s dostatkom úložiska, RAM a najmodernejším procesorom, ktorý sa o vás postará niekoľko nasledujúcich rokov. Keď si k tomu pripočítame moderné One UI 2.5 fungujúce pod Androidom 10, kvalitné fotoaparáty a konštrukciu vyrobenú z plastu, ale stále vysokej kvality, získate telefón, ktorý v portfóliu Samsungu chýbal.

Ak sa vám ho podarí kúpiť o niečo lacnejšie, tým lepšie. Samsung momentálne na S20 FE ponúka až 200 € zľavu navyše pri kúpe starého zariadenia, čo môže byť užitočné, ak teraz používate živý telefón, ale v dobrom stave.

Pre koho to naopak nie je určené? Najmä pre ľudí, ktorí chcú mať to najlepšie na trhu, pre ľudí, ktorí chcú mať veľký zoom a pre ľudí, ktorým vadí najmä plastový zadný kryt. Pre ostatných je tento smartphone skvelou voľbou, ku ktorej sa rád prihlásim.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close