Technológie

Recesia Granta Thorntona zvyšuje globálne príjmy na 5,7 miliárd dolárov

Spoločnosť Grant Thornton International vykázala za fiškálny rok končiaci sa septembrom 2020 globálne príjmy vo výške viac ako 5,7 miliárd dolárov. To predstavuje 0,6% nárast výnosov pre rok 2019, a to aj napriek náročnému roku pre konzultačný sektor.

V počiatkoch epidémie vlády Govt-19 sa zdalo, že konzultačný priemysel dosiahne z rozširujúcej sa krízy významný úspech. Mnoho prognóz pôvodne podhodnocovalo svetový poradenský trh do konca roku 2020 o 20%, čo bolo spôsobené obrovskou finančnou krízou pre spotrebiteľov a následnou recesiou. Zdá sa však, že vízia mnohých krajín sa v priebehu roka zlepšovala, pretože vedci dosiahli pokrok v hľadaní vakcíny.

Po zverejnení medzinárodných výsledkov za rok 2020 sa Grant Thornton stala najnovšou spoločnosťou, ktorá ukázala, ako rýchlo sa zmenil výhľad poradenských spoločností počas krízy Covid-19. Začiatkom tohto roka divízia spoločnosti pre Veľkú Britániu očakávala pokles epidémie o 20% uprostred epidémie – čísla zverejnené na konci septembra však ukazujú, že globálny systém nevidí nič také zlé.

Podľa spoločnosti Grand Thornton International zaznamenala spoločnosť v poslednom fiškálnom roku globálne príjmy 5,76 miliárd dolárov, čo je nárast o 0,6% zo 72,572 miliárd dolárov v roku 2019 – a to aj napriek stabilnej mene, ktorá podporila rast o 1,6%. Grant Thornton zároveň pridal do svojho ústredia v roku 2019 2 229 nových zamestnancov, ktorých je teraz 58 229, a to aj napriek tomu, že globálny poradenský priemysel vylučuje niektoré neisté okamihy. Pomôžu dve nové spoločnosti pripojené k sieti v Čile a Turks a Caicos.

Peter Thornton, výkonný riaditeľ spoločnosti Grant Thornton International, v komentári k výsledkom uviedol: „Govit-19 ovplyvnil v roku 2020 každý aspekt nášho života od profesionálneho po osobný. V roku, ktorý v marci vyhlásila svetová zdravotnícka organizácia, sa členské organizácie Grant Thornton zamerali na podporu svojich ľudí, zákazníkov a ich podnikania. Keď členské spoločnosti Grand Thornton po celom svete reagujú na bezprecedentné výzvy, som neuveriteľne hrdý na ich podporu, prepojenie a odhodlanie, agilitu a odolnosť, ktoré preukázali, keď sa zvyšuje ich vzájomná spolupráca a vzájomná spolupráca. “

Grand Thornton - World Wide Web

Medzinárodný úspech Granta Thorntona bol motivovaný dlhodobými investíciami na trhoch strategického rozvoja, ktoré pokračovali dvojciferným rastom v Brazílii (33,4%), Indii (14,8%), Malajzii (11,8%) a veľkých centrách (19,9%). Medzitým si tiež silne počínali najväčšie európske spoločnosti v sieti – na čele s 14,6% rastom v Grécku a 11,9% rozšírením v Nemecku. Rýchly rast zaznamenalo aj Holandsko (9,6%), Dánsko (9,4%) a Írsko (8,2%).

Najsilnejší regionálny trh pre rast mohol byť so 67,3% rastom v Českej republike, 29,8% na Slovensku a 17,3% v Poľsku zo stredoeurópskych spoločností. V Severnej Amerike medzitým mohlo zlé riadenie USA s epidémiou Govt-19 spomaliť rast na mnohých trhoch, ale susedný člen kanadskej siete Grant Thornton v Kanade bol stále schopný zaznamenať rast 5,8%. Celkovo sú Spojené štáty vďaka svojej predchádzajúcej pozícii vedúceho trhu v oblasti poradenstva najväčším regiónom podľa výnosov, čo predstavuje 45,5% z príjmov spoločnosti Grand Thornton; EMEA predstavuje 36,6% a ázijsko-tichomorská oblasť 17,9%.

Grant Thornton - Výkon dane zo služieb

Pokiaľ ide o dane zo služieb, celkové tržby Granta Thorntona boli asi 40,4% na 2,32 miliárd dolárov, čo predstavuje nárast asi o 3,2%. Súčasne, aj keď sa poradenstvo tradične spolieha na osobné pracovné miesta, poradenské služby dokázali v roku 2020 zaznamenať rast o 0,6%, čo v roku 2020 predstavuje 36% výnosov, zatiaľ čo dane predstavovali 21,8%. Trvalý rast zaznamenali všetky linky služieb vedené triom – aj keď sa zákazníci náhle presunuli na prácu na diaľku.

Vďaka investovaniu technológie do siete v posledných rokoch mohli členské spoločnosti prejsť na virtuálnu prácu z dôvodu blokovania zavedeného vládami po celom svete. V očakávaní pretrvávajúcej neistoty roku 2021 môže Grant Thornton pomôcť tento rok dosiahnuť zaujímavé výsledky, či už s návratom k „defaultu“ alebo bez neho.

Pri pohľade do budúcnosti Bodin uzatvára: „Aj keď výhľad je neistý, vyhliadky na vakcínu v budúcom roku, so silným rastom v tomto roku, nám dávajú lepšiu pozíciu na ďalšie investovanie do nášho modelu rozmanitosti po kovbojoch a zahraničných príležitostí.“

READ  Spoločnosť LG zmenila domáci čistič vzduchu PuriCare na masku s filtrami H13 HEPA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close