Sumit Nagal sa kvalifikoval do hlavného žrebu Australian Open 2024

Najvyššie nasadený indický singlista mužov Sumit Nagal sa v piatok po víťazstve v poslednom kole kvalifikácie kvalifikoval do hlavného kola tenisového turnaja Australian Open.

Dvadsaťšesťročný hráč zdolal Slováka Alexa Molkana v dvoch setoch 6:4, 6:4 a zaknihoval si tak svoje prvé grandslamové miesto od roku 2021.

Nagel sa v 1. kole Australian Open stretne s 31-kou svetovou jednotkou Alexandrom Publikom z Kazachstanu.

Nagal predtým v kvalifikácii zdolal Austrálčana Edwarda Wintera 6:3, 6:2 v druhom kvalifikačnom kole v KIA Aréne, ktoré trvalo hodinu a štyri minúty ako divoká karta.

V prvom kole kvalifikácie v stredu 10. januára trvalo 26-ročnému hráčovi hodinu a 46 minút na kurte 8, kým vyhral nad Francúzom Geoffreyom Blancaneauxom 6:3, 7:5.

Nagel, ktorý momentálne figuruje na 139. mieste svetového rebríčka vo dvojhre, sa v rokoch 2019 a 2020 dostal do hlavného kola US Open a v roku 2021 sa dostal do hlavného kola Australian Open.

Nagel utrpel prehru v úvodnom kole na Australian Open 2021 proti Ricardasovi Berankisovi z Litvy 2–6, 5–7, 3–6.

Tvárou v tvár Rogerovi Federerovi v zápase úvodného kola na US Open 2019, Indián debutoval v grandslamovom hlavnom ťahu a dokázal uhrať prvý set proti švajčiarskej legende a prehral 6:4, 1:6, 2:6. 4-6.