Zábava

Remake trilógie Lionsgate Films The Strangers na Slovensku

Prvá časť „The Strangers“, režírovaná trilógia Rennie Harlin a vyrobené Lionsgate, spustila výrobu na Slovensku. Produkcii v krajine slúži Frame Film Rastislava Kurila. Producenti požiadali Audiovizuálny fond v júni o hotovostnú zľavu vo výške 33 %. Film Nová Európa správy.

Nakrúcanie prvej časti trilógie sa začalo v auguste v Bratislave a okolí.

Trilógia je remake filmu „The Strangers“ z roku 2008, ktorý napísal a režíroval Brian Bertino, v hlavných úlohách s Liv Tyler a Scottom Speedmanom. Spolu s jeho pokračovaním z roku 2018 „The Strangers: Pray at Night“ sa stal kultovou hororovou klasikou.

V hlavných úlohách Madeleine Petch, Froy Gutierrez a Gabriel Basso, film sleduje Petchovu postavu, keď jazdí krížom krážom so svojím dlhoročným priateľom (Gutierrez), aby začala nový život na severozápadnom Pacifiku. Keď sa im vo Venuši v Oregone pokazí auto, sú nútení stráviť noc na odľahlom pozemku, kde ich od súmraku do úsvitu terorizujú traja maskovaní cudzinci.

‚A Cross in the Desert‘ obsadil prvé miesto v srbských hitparádach
Druhý celovečerný hraný film Hatzi-Alexandera Đurovića „Kríž v púšti“ vydalo vydavateľstvo Art Vista 8. septembra v 62 nákladoch a počas otváracieho víkendu získalo 10 812 vstupov. Prvá koprodukcia medzi Srbskom a Jordánskom prekonala „Minions: The Rise of Gru“, „DC League of Superpets“, „Bullet Train“ a „After Ever Happy“.

„A Cross in the Desert“ zarobil 42 228 eur (42 038 dolárov), čo je dobrý výsledok pre kinodistribúciu začiatkom septembra.

Scenár „Kríž v púšti“, ktorý napísali Ljiljana Habjanović Đurović a Hadži-Aleksandar Đurović, sleduje cestu zbožnej mladej Paraskevy od obyčajnej ženy k najobľúbenejšej a najuctievanejšej svätici v pravoslávnom kresťanstve. Režisér nás prevedie 40-ročnými skúškami, hlbokými vnútornými bojmi, no všadeprítomnou nádejou.

V hlavnej úlohe sú Milena Predic, Milica Stefanovic, Filip Hajdukovič, Jadranka Čelek, Branislav Tomaševič, Danijel Cic, Andrzej Cepetkovski a Milaton Sovilj.

READ  Švédsko zdolalo Slovensko penaltou Emila Forsberga

Film „A Cross in the Desert“ produkovali Hadzi-Aleksandar Jurovic a Liljana Habjanovic Jurovic prostredníctvom Aleksandrija Films of Belgrade a koprodukovaný Khaledom Haddadom prostredníctvom Jordan Pioneers of Jordan. Projekt podporili Ministerstvo kultúry a informácií Srbska, Filmové centrum Srbsko, Sekretariát kultúry Autonómnej pokrajiny Vojvodiny a Kráľovské filmové centrum Jordánska.

Film sa natáčal najmä v Jordánsku, ale aj v Srbsku a Rumunsku.

Najdrahší film v českej histórii obsadil prvé miesto v miestnych kinách
Historická dráma „Medieval“ scenáristu, režiséra a producenta Petra Jacklina je momentálne najlepšie zarábajúcim filmom v českých kinách. Film, ktorý vydal Bioscop 8. septembra v 244 kinách, sa stal štvrtou najväčšou premiérou v Českej republike v roku 2022 so 104 916 vstupmi a 716 474 eurami (713 221 dolárov) za prvý víkend.

S láskavým dovolením FNE

Od prvého návrhu scenára trvalo 11 rokov natočiť film, ktorý produkoval Cassian Elwes s JPJ Film a DoubleTree Entertainment, s celkovým rozpočtom 20,4 milióna eur (20,3 milióna dolárov). Obsadenie slávnych zahraničných hercov, akými sú Michael Caine, Ben Frost, Dill Schweiger, Sophie Lowe a Matthew Goode, sa projekt o českom vojvodcovi Janovi Žiškovi stal domácim i medzinárodným hitom.

Premiéra filmu Interim v kinách zaostala za očakávaniami v 1 311 amerických kinách a zarobila len 807 761 eur (804 094 dolárov). Film sa stal jedným z najväčších prepadov v dejinách USA, pričom premiérový víkend bol 28. najnižší.

Tento článok je publikovaný v spojení s online spravodajskou službou Film Nová EurópaZahŕňa novinky z filmového a televízneho priemyslu z celej strednej a východnej Európy.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close