Veda

Rentonský park spojený so smrteľným vírusom postihujúcim psov

RENTON, Washington – Dozvedáme sa viac o smrteľnom víruse, ktorý postihuje mnoho psov v západnom Washingtone, pričom jedným z horúcich miest vírusu je populárny park v Rentone.

„Vidíme také obrovské kolísanie v počte parvopozitívnych domácich miláčikov,“ povedala Alecia Dolman. Nemocnica Happy Tail Animal manažér praxe.

Zvieracia nemocnica Happy Tails v Rentone bije na poplach pred smrteľným, vysoko nákazlivým vírusom, o ktorom musia byť majitelia psov informovaní.

„Môže to spôsobiť krvavú hnačku, takže deväťkrát z 10 by ste mali nechať svojho domáceho maznáčika skontrolovať, či je letargický, nechce jesť, zvracia,“ povedal Dolman.

Veterinárna nemocnica je otvorená len asi deväť mesiacov. Ale Dolman povedal, že mali 10-12 prípadov parvovírusu, z ktorých jeden pes bohužiaľ neprekonal. Dolman naďalej nalieha na komunitu, aby urobila viac pre zastavenie šírenia vírusu.

„Ak ľudia neupratávajú výkaly svojich domácich miláčikov, viem, že je to zákon,“ povedal Dolman. Zvieratá cítia tieto výkaly pri chôdzi, takže sa môžu týmto spôsobom nakaziť.“

Dolman povedal, že všetky prípady, s ktorými sa jeho tím stretol, sú spojené s populárnym Renton Parkom.

„Prišli z Petrovitského parku, takže nás to veľmi znepokojuje,“ povedal Dolman.

KING 5 kontaktoval King County Parks ohľadom tohto problému. Predstavitelia čiastočne uviedli vo vyhlásení:

„Sme si vedomí hlásení a nechávame si urobiť značky, aby sme ich rozmiestnili v okolí parku. Značky ľuďom povedia, že sa nedávno vyskytli správy o infekcii psím parvovírusom u psov navštevujúcich Petrovitsky Park a uvádzajú preventívne opatrenia. Pôjdu.“

Medzitým existuje protijed na parvovírus, ktorý má Happy Tails Animal Hospital na sklade.

Veterinári však tvrdia, že to najlepšie, čo môžu majitelia urobiť na ochranu svojich domácich miláčikov, je zabezpečiť, aby boli zaočkovaní.

READ  Špeciálny typ diéty môže zmierniť príznaky demencie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close