Rio de Janeiro / Nori sa dostáva do poslednej osmičky

Dvojka z Rio Open Cameron Norrie zmaril domáce nádeje, keď porazil miestneho hrdinu Thiaga Monteira a dostal sa do osemfinále na turnaji ATP 500 v Brazílii.

V prvom sete som mal veľa príležitostí a mohol som byť pohodlnejší, ale on tvrdo bojoval a hral dobre Cameron Norrie

Monteiro, podporovaný domácimi fanúšikmi, bojoval viac ako dve hodiny a 30 minút, kým si napokon zabezpečil štvrťfinálové miesto so skóre 7-5 7-5.

„Bol to skvelý zápas,“ povedal Norrie po zápase. „V prvom sete som mal veľa šancí a mohol som byť až príliš pohodlný, ale on tvrdo bojoval a hral dobre vo veľkých momentoch a dobre podával. Vďaka nemu som však mohol byť tvrdší na konci setu.“ .

Norrie skončila so štyrmi esami, nadhodila tri štvorhry a vyhrala 5 zo svojich 21 brejkových šancí v zápase, ktorý zaznamenal osem premenení brejku.

Medzitým najlepší nasadený Carlos Algarz skončil 6-4 6-4 nad Brazílskym divokým Mateusom Alvesom, vďaka búrke, ktorá zastavila druhý set za stavu 5-3 skôr v priebehu dňa, Algarz skončil rýchlo. .

Carlos Algarz postúpil do druhého kola

Eurasia Sports Pictures/Getty Images

„Bolo to veľmi ťažké,“ povedal Alcaraz, obhajca titulu. „Museli sme zastaviť zápas a začať odznova. Pripravte sa tak, že sa pred zápasom vyspíte s nervami. Nie je to ľahké.

Srb Dušan Lajovič porazil v prvom kole piateho nasadeného Diega Schwartzmana 6:1, 6:4, zatiaľ čo Španiel Albert Ramos-Vinoles, siedmy nasadený, porazil v prvom kole Argentínčana Tomása Martina. Etcheverry 5-7 6-4 6-4 a horúci Talian Fabio Fognini zdolali Čiľana Tomasa Barriosa Veru 6-2 6-3.

Bolívijčan Hugo Delion, ktorý tiež postúpil do osemfinále, porazil deviateho nasadeného Slováka Alexa Molkana 1-6 6-2 6-2 a v semifinále sa mu postavil Nori.