Zábava

„River Wild“ od Netflixu ukazuje extrémny rafting na divokej vode – ale kde bol natočený?

Za posledných pár rokov bolo mnoho filmových klasík aktualizovaných o moderné a nové herecké obsadenie. Posledný Ukáž rieku, napínavý film zameraný na rafting na divokej vode. Nová verzia je „osobným pokračovaním“ originálu Divoká riekaa bol vydaný tento týždeň na digitálnych a Blu-ray a DVD nosičoch Netflix a Universal.

Vo filme z roku 1994 hrali David Strathearn, Meryl Streep a Kevin Bacon ako záporák. Originál sa zameriava na pár, ktorý rieši svoje manželské problémy na plavbe po rieke, aby sa stretol s hľadanými utečencami.

Herecké obsadenie nového filmu zahŕňa Leighton Meester, Adam Brady a bývalý člen obsadenia SNL Taran Gillum. Táto verzia sa zameriava na napätie medzi súrodencami s kriminálnou minulosťou a ich kamarátom z detstva.

Miesta streľby

The River Wild (1994)

V pôvodnom filme je živá kulisa horského západu s veľkou oblohou a strmými útesmi. Film z roku 1994 bol natočený na mieste v Montane, vrátane riek Flathead a Goodenai. Ten prechádza cez národný les Kootenai v severozápadnom rohu štátu. Rieka Flathead sa začína v kanadských Skalistých horách a preteká národným parkom Glacier. Ďalšie scény boli natočené v Oregone na rieke Rogue v južných častiach štátu. Časť rieky Colorado medzi Coloradom a Utahom. Takmer o 30 rokov neskôr film odvádza skvelú prácu pri predvádzaní niektorých mocných riek amerického západu.

River Wild (2023)

Nový film na prvý pohľad vyzerá takmer apalačsky, s husto zalesnenými horami obklopujúcimi kľukatiacu sa rieku, no pre druhý príbeh sa štáb vydal do zámoria. Pereje zachytené v tomto filme boli natočené v Bosne, Maďarsku a na Slovensku. V rozhovore Entertainment WeeklyHerci hovoria, že intenzívne trénovali v Ontrej Sipak Whitewater, olympijskom tréningovom zariadení na divokej vode na Slovensku.

„Boli sme vo vonkajších podmienkach – v horúčavách leta, na zemi alebo v studenej vode, pretekali sme v perejách alebo na lodi,“ povedal Leighton Meester o procese výroby filmu.

READ  Federico Fellini sa objaví v komediálnej road movie Mateja Minna Never Give Up

Či už boli natočené v Amerike alebo vo východnej Európe, oba filmy prinesú intenzitu raftingu priamo na vašu obrazovku.

Aký je váš obľúbený outdoorový film?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close