Zábava

Zajtra bude veľmi ťažké poraziť Slovensko,“ varovala Vera Pau svoju írsku stranu.

Írka Vera Pau varovala svoj tím Írska, že bude „veľmi ťažké poraziť Slovensko“ napriek obrovskej sobotňajšej podpore Anglicka.

Írsko smerovalo do prvého kola play-off systémom predtým, ako Anglicko v sobotu hralo s Rakúskom. Zverenci Sariny Wikmanovej zdolali Rakúsko 2:0.

V prospech Írska mohli byť lepšími druhými Srbsko a Belgicko, no ani jeden z nich nedokázal v piatok večer prekonať Portugalsko a Nórsko.

Kvôli týmto udalostiam môže teraz Írsko preskočiť prvé kolo play off a ísť priamo do druhého kola s utorkovou výhrou nad Slovenskom.

Akýkoľvek iný výsledok a mohlo by to byť šesť play-off, vrátane budúceho februárového interkontinentálneho turnaja na Novom Zélande.

Presne to sa stalo v týchto troch kľúčových zápasoch – a Pau povedal: „Niečo, o čom sme snívali, sa stalo realitou,“ povedal Pau.

„Belgicko, Srbsko a Rakúsko prehrali svoje zápasy.

„Ak vyhráme na Slovensku, sme v situácii, že budeme jedným z troch najlepších tímov na druhom mieste. To znamená, že sa vyhneme prvému kolu play off.

Napriek tomu, že je Pau tak blízko, varoval svoj tím Írska, aby si dával pozor, keď zajtra hrá so Slovenskom.

„Bude to veľmi ťažké, pretože Slovensko je dobrý tím,“ dodal

„Proti Fínsku remizovali – to bol hlavný výsledok – ale aj ostatné výsledky boli veľmi tesné.“

„Všetci si pamätáme, že sme nedokázali vyhrať a boli sme naozaj spokojní s remízou.“

„Hráme v ďalšom finále. Nevieme, ako sa Slovensko postaví, ak pôjde so svojím silným tímom alebo privedie mladých hráčov.

READ  Afganský filmár Zahra Karimi uviedol, že bol vyhostený z Kábulu

„Budeme sa pripravovať ako vždy. Očakávame, že budú v plnej sile, keďže hrajú doma a chcú ukázať, že sú na dobrej ceste nahor.

„Budeme mať silný tím, ako by ste očakávali.“

Musia to urobiť bez Megan Connollyovej. Minulý týždeň sa pre zranenie odhlásil z tímu.

Minulý týždeň pribudli do kádra Jesse Stapleton z Shelbourne a Isibel Atkinsonová z West Hamu United.

Tím WNT Írska republika

Brankári: Courtney Brosnan (Everton), Grace Moloney (Reading), Megan Walsh (Brighton & Hove Albion), Eve Batana (DLR Waves)

Obrancovia: Harriet Scott (Birmingham City), Claire O’Riordan (Celtic), Diane Caldwell (Reading), Louise Quinn (Birmingham City), Jessie Stapleton (Shelbourne), Hayley Nolan (London City Lyonesse), Chloe Mustaghi (Bristol City), Megan Campbell (Liverpool), Iain O’Gorman (Beamount United)

Stredopoliari: Katie McCabe (Arsenal), Denis O’Sullivan (North Carolina Courage), Ciara Grant (Hearts), Lily Ough (London City Lionsses), Ellen Molloy (Wexford Youths), Jess Jiu (West Ham United), Lucy Quinn (Birmingham City )), Ispiel Atkinson (West Ham United)

Dopredu: Heather Payne (Florida State University), Amber Barrett (FFC Turbine Potsdam), Leanne Kiernan (Liverpool), Abby Larkin (Shelbourne), Saoirse Noonan (Durham WFC) Kvalifikácia majstrovstiev sveta vo futbale žien 2023 – skupina ASlovensko V Írska republikautorok 6. septembraNTC SenecKO 17:00 (írskeho času)Naživo na RTÉ / RTÉ Player#SVKIRL

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close