Hlavné správy

Rob Page hovorí, že Wales je „tým v prechode“ pred zápasmi na Gibraltáre a Slovensku

Rob Page podporil jeho naliehanie, že Wales je v prechode po tom, čo sa nekvalifikoval na Euro 2024.

Wales uzavrel sezónu zápasom s Gibraltárom a Slovenskom tento týždeň po tom, čo vynechal očarujúci priateľský zápas s dvojnásobnými majstrami sveta Francúzskom.

Bude to prvýkrát, čo Wales hral od prehry vo finále play-off Euro 2024 s Poľskom v penaltovom rozstrele pred dvoma mesiacmi.

Šéf Walesu Page plánuje vo štvrtok proti Gibraltáru predstaviť viac mladej krvi, pričom Charlie Crews, Finn Stevens, Louis Goumas a Matt Baker sa chystajú debutovať na Estadio Algarve v Portugalsku.

Page však nahneval niektorých priaznivcov opakovaným vyhlásením, že Wales je v neustálom prechode po odchode kapitána talizmanov Garetha Balea, Joea Allena a ďalších po MS 2022.

Desiati z kádra, ktorý štartoval v Poľsku, sa dostali do Pageovej zostavy na majstrovstvá sveta v Katare, pričom jedinou výnimkou bol stredopoliar Birminghamu Jordan James.

„Ja som dal jasne najavo, že sme tím v prechode,“ povedal Page pre tlačovú agentúru PA.

„Po majstrovstvách sveta sme vedeli, že v tíme potrebujeme atletiku. Bol som lojálny, aby som zobral starších hráčov na majstrovstvá sveta.

„Poučili sme sa, mali sme novú kampaň a od dosiahnutia eura nás delila jedna penalta.

„Našli sme chalanov ako JJ (James) a snažíme sa do tímu predstaviť nejakých mladých hráčov.

„To je to, čo myslím zmenou, teraz potrebujeme ďalší pár, ktorý nás ešte viac posilní.

„Nebudem to hovoriť donekonečna, ale momentálne stále hľadáme tých mladých hráčov.“

READ  Spomalenie rastu cien bude na Slovensku pokračovať aj v roku 2023

Wales by sa zajtra mohol postaviť proti Kylianovi Mbappemu a jeho francúzskym náprotivkom, namiesto toho, aby sa stretol s jedným zo svetových futbalistov na 203. mieste z 210 tímov.

Ďalšou možnosťou pre Dragons bolo hrať proti Gruzínsku na ceste na Euro, ale to by zahŕňalo 4700 míľ dlhý spiatočný výlet do Tbilisi.

„Veľa tímov si už naplánovalo priateľské zápasy pred Eurom kvôli play-off, ktoré sme museli hrať,“ povedal Page.

„Spomínalo sa Francúzsko a na poslednú chvíľu sa to zrušilo, do 24 hodín to stiahli zo stola.

„Je to mimo našej kontroly a hraním na Gibraltáre sme prešli z jedného extrému do druhého – ale vezmeme si z toho pozitíva.“

„Musíme sa pozrieť na logistiku s Gruzínskom a ukázať trochu zdravého rozumu. Pozeráte sa na päťhodinový let, aby ste sa tam dostali v júni, keď majú hráči za sebou takú dlhú sezónu.“

Wales sa vracia na známe portugalské tréningové ihrisko používané v minulosti predtým, ako sa v nedeľu v Trinave stretne s Gibraltárom a Slovenskom.

„Dalo mi to šancu hrať štyri nové zápasy, keď sme naposledy hrali s Gibraltárom, a to bolo pre nás naozaj užitočné,“ povedal Page o priateľskom víťazstve 4:0 vo Wrexhame v októbri.

„Mali sme nejaké stretnutia o tom, že sme boli bezohľadnejší a dokončili naše akcie a táto hra nám dala príležitosť to urobiť.

„Je to ďalšia šanca zamerať sa na širší obraz v snahe rozvíjať týchto mladých hráčov a dostať sa v septembri do Ligy národov.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close