najnovšie správy

Rodičia detí, ktoré nezačnú školu, môžu naďalej poberať Českú republiku

Rozhodnutie ústrednej krízovej jednotky otvoriť materské školy a základné školy prvého a piateho roku od 1. júna tohto roku neznamená pre rodičov automatické zatvorenie pandemického opatrovateľského ústavu (OČR) ) a vyplatenie tejto výhody.

Rodičia detí, ktoré nevstúpia do týchto zariadení v júni a zostávajú s nimi doma, môžu naďalej poberať príspevok, ale na konci mesiaca musia zaslať formulár Sociálnej poisťovni (SP). vyplnené čestné vyhlásenie o podaní žiadosti o opatrovateľský dom.

V tejto forme rodičia označujú dni, v ktorých sa starali o dieťa a za ktoré si nárokujú dávku. << Ministerstvo školstva rozhodlo, že mimoriadne prerušenie školskej dochádzky v materských a školských zariadeniach sa považuje za zachované, ak zákonný zástupca nevyjadrí záujem o výchovu dieťaťa v materskej škole. do školy zo zdravotných dôvodov dieťaťa, alebo ak chce vychovávať dieťa v materskej škole. škola alebo škola, ale dieťa nemôže byť umiestnené z dôvodu spôsobilosti, “uviedol hovorca SP Peter Višváder. Na základe tohto rozhodnutia budú mať rodičia týchto detí nárok v ošetrovateľstve bude pokračovať a členské štáty to uznajú a zaplatia.

„Dávky sa vyplácajú čo najskôr na základe čestného prehlásenia. Je potrebné, aby ich rodič poslal do pobočky do konca júna. Zdôrazňujeme, že rodičia sú povinní uvádzať pravdivé a presné údaje. v čestných vyhláseniach, pretože poisťovňa tieto údaje overí aj retrospektívne, “uviedol Višváder.

V prípade ostatných skupín poistencov, konkrétne rodičov detí do 16 rokov, ktorých právo na pandémiu OČR bolo potvrdené detským lekárom, ako aj rodičov detí so zdravotným postihnutím do veku desiatich rokov – osem rokov, resp. nič sa nezmení v starostlivosti o dospelých v štruktúrach sociálnych služieb, ktoré sú uzavreté rozhodnutím príslušných orgánov v čase koronárnej krízy.

„Majú nárok na pandemickú RTA, ak ich potreba celodennej osobnej starostlivosti o dieťa alebo dospelú osobu pokračuje. Na konci mesiaca majú tiež povinnosť poslať čestné vyhlásenie príslušnému odboru PS o žiadosť o ošetrovateľskú starostlivosť, v ktorom uvedú dni, v ktorých žiadajú o výhodu pandémie, “dodal Višváder.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close