Technológie

Rozmýšľate nad kúpou iPhonu 12 mini? Dávajte pozor iba na jednu vec

Je to najvýkonnejší malý smartphone na trhu. iPhone 12 mini je drobček, ktorý je prvou vlajkovou loďou od Apple, ktorá má prívlastok mini. Aj keď toto slovo môže evokovať, že telefón bude skrátený, nie je potrebné sa obávať. Mini verzia je takmer taká dobrá ako verzia Max, najvybavenejší iPhone. Existuje však niekoľko vecí, ktoré stoja za zváženie.

Zobraziť fotografie nasnímané telefónom iPhone 12 mini:

Zloženie: 100% bavlna.Minimálna veľkosť

Veľkosť mobilných telefónov vyvinula zaujímavý vývoj. Prvé mobilné telefóny tvorili nadrozmerné pachy, pre ktoré si užívateľ často nechal so sebou aj ďalší kufrík s výbavou.

Potom sa začal proces miniaturizácie a stala sa prestížou mať stále menší a kompaktnejší mobilný telefón. Bola to doba zelených alebo oranžových displejov, ktorú si určite pamätáte.

Zdroj: Elizabeth Harry Gavend / HN

V určitom okamihu však bol proces obrátený. Mobilné telefóny prišli s kvalitnejším dátovým pripojením, boli vytvorené spoločensky
siete a ľudia jednoducho začali používať telefóny alebo v tom čase takzvané inteligentné telefóny na veľkú konzumáciu obsahu.

Vo veľkom meradle sme prešli na väčšie uhlopriečky, ktoré poskytovali správny obraz. A tým sa skončil presun z ázijských krajín, kde boli 6-palcové telefóny bežné.

Momentálne však opäť začínajú byť počuť hlasy volajúce po menších veľkostiach telefónu. Niektorí ľudia chcú mať v rukách niečo kompaktné, ale stále s dostatočnou obrazovkou. Odpoveďou na túto požiadavku je iPhone 12 mini. Má však aj niečo navyše.

Zdroj: Elizabeth Harry Gavend / HN

Je to obrovský výkon, ktorý iným malým smartfónom chýba. V jeho vnútri momentálne funguje najvýkonnejší čip A14 Bionic. Problém bol v tom, že hoci ste z času na čas narazili na malé smartfóny, väčšinou boli rozptýlené po výkonovej stránke.

Nezistili ste všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup k úplnému obsahu

KÚPIŤ

Máte už predplatné?
Prihlásiť sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close