Zábava

RPT-GRAPHIC- V zlom svete vznikajúceho dlhu na trhu sa stane čokoľvek

(Opakuje predchádzajúci príbeh bez akýchkoľvek zmien v texte)

* Miestne, miestne

* Mnoho ďalších storočí väzieb, ktoré budú nasledovať v Peru

* Čína a Južná Kórea sú negatívne

* Spoločnosti budú v roku 2021 samostatné

* Úspech v roku 2020 nasleduje po predaji úverov EM

Londýn, dec.

Pokrok v očkovaní, výsledky volieb v USA a hromada 15 biliónov dolárov väčšinou negatívnych globálnych negatívnych výnosov znamenajú takmer všetko, čo má úrokové sadzby, je viditeľné voľným okom.

Výsledkom bolo, že Laos, krajina s veľmi nízkym úverovým ratingom, bol schopný tento týždeň zabezpečiť významné dlhopisy. Peru, ktoré nedávno prešlo počas jedného týždňa tromi prezidentmi, tiež predalo 100-ročný dlhopis.

Čína a Južná Kórea vydali prvé štátne dlhopisy s negatívnym výnosom – čo dokazuje, že nielen Európa a Japonsko už neplatia investorom, ale namiesto poskytovania pôžičiek.

„To je zjavne šialené,“ uviedol Ricardo Grossi zo Švajčiarska, ktorý sa špecializuje na mizerné a iné typy rizikových pôžičiek.

„Investori sa snažia získať aj tie najnižšie výnosy z obrovského množstva hotovosti, ktoré centrálne banky vložili do tohto systému, do ktorého budú naďalej vstupovať.“

Hystéria prichádza, keď kríza COVID naďalej zanecháva hlboké jazvy na rozvíjajúcich sa ekonomikách.

Očakáva sa, že rozpočtové medzery budú na rozvíjajúcich sa trhoch do roku 2021 v priemere 5,8% HDP, očakáva Morgan Stanley, ktorá sa tento rok takmer zdvojnásobila a zdvojnásobila mieru rastu HDP.

Grafika: tmsnrt.rs/3oYO8hK

V tomto roku bolo v obrovskom úverovom vesmíre EM zaznamenaných rekordných šesť panovníkov a viac ako 20 typov.

„Momentálne máme úplne širokú škálu spravodajských informácií, takže toto je trh, ktorý je otvorený všetkému,“ uviedol David Houner, stratég spoločnosti EFAEA pre rôzne nehnuteľnosti v rámci skupiny Bofa.

READ  Poprední slovenskí zákonodarcovia podporili nový zákon o zrušení protikorupčného prokurátora

„Začiatok budúceho roka bude stále ten istý film – zároveň však nikto presne nevie, aké sú riziká. Vieme, kedy sú trhy veľmi spokojné, zvyčajne, keď sa niečo stane.“

Po rekordnom roku predaja dlhopisov v tvrdej mene EM na úrovni 726 miliárd dolárov je však podľa refinitívnych údajov rok 2021 pripravený uzavrieť veľkolepejšie obchody, aby uspokojil rozžeravený dopyt.

Grafika: tmsnrt.rs/2K7kRm0

Novou normou sa stávajú dva trendy – predovšetkým a predovšetkým, vlády a korporácie predávajú pôžičky v dolároch alebo v iných hlavných devízových segmentoch, ktoré veľkí medzinárodní investori často uprednostňujú vo svojich miestnych menách.

„Existuje toľko podpory zo strany centrálnych bánk, očakávame, že to bude pokračovať, a bude tu väčšia likvidita. Investori sa skutočne zaujímajú o trh,“ uviedol Stephen Weiler, vedúci Semia DCM v JPMorgan.

„Preto ste už videli 100-ročný odstup od Peru a nebol by som prekvapený, keby som v budúcom roku videl ďalšie veľmi dlhodobé obchody.“

Choďte na dlho

Storočné väzby, ako sú známe, sú pomerne zriedkavé. Mexiko urobilo v roku 2017 to isté ako Argentína, tento rok sa však skončil prirodzene.

Vo vyspelých krajinách Rakúsko, jeden z predchodcov nájomcu, predalo v júni ďalší, potom sa jeho hodnota viac ako zdvojnásobila.

Preferencia investorov pre dlhodobé termíny tiež odráža ich pohodlie s úrovňou úveru. Predpokladá sa, že EM kredit do roku 2021 dosiahne 66% HDP, čo je podľa Pickett Property Management viac ako polovica ich dospelých náprotivkov.

Grafika: tmsnrt.rs/3gStM6U

Druhým očakávaným trendom je preferencia miestnych mien.

Napriek recesii, ktorá nasledovala po globálnej finančnej kríze, si medzinárodní investori v posledných rokoch skupinu aktív veľmi nevšimli, a to napriek tomu, že majú veľký podiel na trhu dlhopisov EM s triliónmi dolárov.

READ  Eagles rozdrvili ruského šampióna (futsal)

Známky nového záujmu sa objavili, keď Uzbekistan, ktorý v minulom roku debutoval na medzinárodných trhoch, prvýkrát vydal uzbecké sumy.

„Keďže zahraničné vlastníctvo miestneho (menového) dlhu je na historicky nízkej úrovni, očakávame, že zahraniční investori budú aj naďalej súťažiť s miestnymi hráčmi o atraktívne skutočné výnosy,“ uviedol Albert Koser, šéf dlhu v miestnej mene spoločnosti Pickett’s EM.

Tento apetít bude pravdepodobne podporený očakávaním pokračujúceho oslabovania dolára. To by malo pomôcť 25% podceniť EM mince, odhaduje Pickett.

Tento rok bol zaznamenaný ďalší impulz pre poskytovanie pôžičiek špecifikovaných v eurách. Dlžníci ako Čína a Južná Kórea akceptovali predĺžené záporné úrokové sadzby Európskej centrálnej banky.

Názvy EM zaznamenali v eurách 115,3 miliárd dolárov, ukazujú refinančné údaje. Rozvíjajúci sa trh JPMorgan už predpovedá negatívny výnos okolo 25% v indexe dlhopisov eura.

Bankári tvrdia, že nedávne negatívne výnosy eurových dlhopisov medzi Čínou a Južnou Kóreou určite nebudú posledné. Izrael s hodnotením AA je považovaný za ďalšieho životaschopného kandidáta s mínusovými výnosmi vo východnej Európe, Poľsku, Českej republike a na Slovensku, podobne ako suverénny investičný fond Abú Zabí Mubadala.

Grafika: tmsnrt.rs/3gTRFem

Spoločnosti na rozvíjajúcom sa trhu budúci rok stanovia nové hranice pri pokuse o návrat k predvolenému stavu a expanzii.

E.M. JPMorgan predpovedá, že podniky uvoľnia dlh vo výške 522 miliárd dolárov, čo by mohlo viesť k miernemu poklesu štátneho dlhu nad ústupkami.

„Ak majú byť spoločnosti z ekonomického hľadiska asertívnejšie, musia sa pozerať na väčšiu expanziu,“ uviedol Weiler. „Viem si predstaviť, že uvidíte viac fúzií a akvizícií, ktoré stimulujú fungovanie kapitálových trhov.“

Dodatočná správa od Karin Strohecker; Strih: John Harvey

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close