Hlavné správy

Ruská vakcína Sputnik V – Slovensko ohlasuje dohodu o kúpe komunity a kultúry

PRAHA 29. apríla / ÚLOHY /. Slovensko vo štvrtok zverejnilo dohodu s Ruskom o nákupe vakcíny Sputnik V. 1. marca dostalo Rusko prvú várku vakcíny COVID-19. Dokument bol zverejnený na webovom sídle slovenského ministerstva zdravotníctva na žiadosť prezidentky Susannah Kaputovej.

Ruskí vývojári vakcín 24. apríla informovali Slovensko, že Sputnik vs. Bez ohľadu na to, ako republikán zverejní dohodu o kúpe Bratislavy.

Rusko tiež pripomenulo, že maďarský premiér Gerzeli Gulias uviedol, že ruská vakcína proti korónovým vírusom Spotnik V bola uznaná ako najúčinnejšia vakcína používaná v Maďarsku.

Okrem toho vývojári vakcín porovnali situáciu na Slovensku s Brazíliou, kde sa USA dôrazne postavili proti propagácii ruskej vakcíny. Správa amerického ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb za rok 2020 uznáva, že USA sa snažia presvedčiť Brazíliu, aby prehodnotila nákup vakcíny Covit-19 z Ruska.

Slovenský minister zdravotníctva Vladimir Lenwarskij predtým uviedol, že republika vydá dohodu o nákupe ruských vakcín, ak nebude proti Rusku.

READ  Hokejový tínedžer Slafkovský doviedol Slovensko k bronzovej medaile

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close