Svet

Rusko pred stretnutím Bidena a Zhelenského vyzvalo k tlaku na Kyjev

Rusko V utorok pozvaný na nátlak na Spojené štáty Ukrajina Pred stretnutím s prezidentom Volodymyrom Zhelenským ASV Kolegovia Joe Biden.

Obsah bude pokračovať aj po reklame

Reklama

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že USA by mali využiť svoj vplyv na Zhelenského a presvedčiť ho, aby realizoval minskú mierovú dohodu.

Navyše Kyjev Dohoda o prímerí medzi Nemeckom a Francúzskom v Paríži v decembri 2019 by mala byť rešpektovaná, dodal Peskov.

Dohoda, ktorú Francúzsko a Nemecko dosiahli v roku 2015, zaručuje všeobecnú amnestiu pre všetkých bojovníkov zapojených do vojny proti ukrajinskej armáde a núti Ukrajinu poskytnúť komplexnú autonómiu oblastiam kontrolovaným ruskými ozbrojenými militantnými skupinami.

V dohode sa uvádza, že Ukrajina znovu získa späť svoje hranice s Ruskom až po uskutočnení miestnych volieb v oblastiach kontrolovaných militantnými skupinami.

Tieto pravidlá, uvalené na Kyjev tvárou v tvár priamej vojenskej hrozbe zo strany Ruska, sú v skutočnosti pre Ukrajinu neprijateľné, takže je takmer nemožné, aby parlament schválil zákony potrebné na ich implementáciu.

Všetky Zhelenského pokusy získať akýkoľvek dodatok k dohode z Minska však zatiaľ stroskotali.

Zhelensky a jeho ukrajinská delegácia pricestujú do Washingtonu v utorok večer.

Očakáva sa, že táto návšteva privedie Jelenského a ministra obrany Andrzeja Tarana do Pentagonu, aby diskutovali o vojenskej situácii na východe krajiny, ale stretnutie s Bidenom je naplánované na stredu.

Hlavným cieľom Kyjeva je dodať viac amerických zbraní.

Od vedúcich predstaviteľov oboch krajín sa očakáva, že sa viac zamerajú na plynovod Nortstream 2, ktorý v Baltskom mori spája Rusko a Nemecko.

Kyjev trvá na tom, že plynovod je nástrojom v rukách Moskvy na vyvíjanie politického tlaku na Ukrajinu a ostatných susedov Ruska.

READ  Nehanda Abiodun a dedičstvo odporu voči väzenskému priemyselnému komplexu

Zhelensky cestuje do Kalifornie, aby sa stretol s oddelením technológie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close