Svet

Tanzánijská polícia dáva ultimátum nelegálnym majiteľom zbraní

Tanzánijská polícia v pondelok varovala, že majitelia nelegálnych strelných zbraní sa musia dobrovoľne vzdať pred polnocou v utorok miestneho času. APA Informuje o tom agentúra Sinchua.

Vo vyhlásení policajného zboru v Tanzánii sa varovalo, že polícia po dobrovoľnom odovzdaní nelegálnych strelných zbraní podnikne prísne kroky proti nelegálnym majiteľom zbraní, pričom majitelia zbraní budú stíhaní na súde.

„Polícia apeluje na tých, ktorí majú v držbe nelegálne strelné zbrane, aby sa dobrovoľne vzdali na miestnych vládnych úradoch alebo policajných staniciach predtým, ako budú čeliť hudbe,“ uvádza sa vo vyhlásení podpísanom policajným hovorcom Davidom Misim.

Polícia 30. augusta vyzvala tých, ktorí vlastnia nedovolené ozbrojovanie, aby sa do dvoch mesiacov od 1. septembra do 31. októbra vzdali polícii ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,Nga,,,Nga, 20. marca až 31. marca, do 2 mesiacov odovzdať polícii.

Minister vnútra Hamad Mazouni uviedol, že proti vlastníkom nelegálnych strelných zbraní, ktorí sa dobrovoľne nevzdajú do dvoch mesiacov, budú podniknuté právne kroky.

V novembri 2022 polícia zničila 6 208 strelných zbraní, ktoré odovzdali nelegálne posadnutí občania. Počas operácie od 5. septembra do 31. októbra 2022 boli odovzdané strelné zbrane vrátane pištolí, pušiek, brokovníc a samopalov.

READ  Biden je nad Okraïne 'resoluut' opt-in bij eventuele inval | Buitenland

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close