Svet

Coronavirus ONLINE: Taliansko uzatvára v noci na verejných miestach diskotéky a prikrývky

V súvislosti s koronavírusom ONLINE sme monitorovali všetko dôležité zo zahraničia.

Čo je najdôležitejšie:

– koronavírus: otázky a odpovede,

– sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

– tu sledujeme udalosti na Slovensku

ONLINE

8:13 – INDIA: Celkový počet úmrtí na chorobu spôsobenú novým typom koronavírusu v Indii prekročil v pondelok 50 000, pričom za 24 hodín bolo hlásených viac ako 900 nových prípadov. Agentúra AFP to uvádza s odkazom na indické ministerstvo zdravotníctva.

Počet obetí za posledný deň vzrástol o 941 na 50 291. (TASR)

7:02 – JUŽNÁ KÓREA: V pondelok sa v Južnej Kórei pridalo 197 nových prípadov koronavírusovej infekcie a denný nárast tak zostáva štvrtý deň v rade v trojciferných číslach. Yonhap nahlásil.

Nové údaje, ktoré zverejnilo Kórejské centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC), zvýšili celkovú rovnováhu pandémie v krajine na 15 515 infikovaných. Medzi prípady, ktoré sa vyskytli v pondelok, sa 188 rozšírilo lokálne. (TASR)

6:15 – TALIANSKO: Taliansko nariadilo zatvorenie všetkých diskoték a tanečných miest na tri týždne, pretože dochádza k nárastu prípadov koronavírusovej infekcie. Úrady pripisujú zhoršenie situácie čiastočne mladým návštevníkom alebo účastníkom strán. Informovala o tom tlačová agentúra AFP v nedeľu.

Vláda vo vyhláške podpísanej ministrom zdravotníctva Robertom Speranzom tiež ustanovuje, že od 18:00 do 18:00 bude povinné nosiť závoj na verejných miestach, kde sa môžu formovať skupiny ľudí. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close