Ekonomika

Sankcie nepomôžu vyriešiť rusko-ukrajinskú krízu, tvrdí slovenský FM

Antalya (Turecko): Slovenský minister zahraničných vecí Juraj Planár povedal, že jeho krajina je proti uvaleniu ekonomických sankcií na Rusko a nepošle na Ukrajinu žiadne zbrane ani vojakov, aby eskalovali vojnu.

„Zákaz poškodzuje Európsku úniu viac ako ruskú ekonomiku,“ povedal v sobotu novinárom po diskusii na diplomatickom fóre v Antalyi v juhotureckom meste so svojím ruským náprotivkom Sergejom Lavrovom.

„Nepodporíme žiadne iné sankcie, ktoré sa dotknú Slovenska viac ako Ruska,“ poznamenal.

„Ako nová vláda Slovenska nedodáme na Ukrajinu žiadne zbrane zo slovenských skladov,“ uviedol Planar s tým, že jeho vláda podľa tlačovej agentúry Xinhua prestala posielať Ukrajine balík zbraní v hodnote asi 40 miliónov eur. .

„Naša pozícia je teraz jasnejšia ako kedykoľvek predtým, pretože hranica sa nehýbe a žiadame o prímerie a mierové rozhovory ako jediné riešenie tejto krízy,“ povedal novinárom.

Jeho vyjadrenia prišli po tom, čo francúzsky prezident Emmanuel Macron v pondelok povedal, že treba urobiť „všetko potrebné“, aby sa zabezpečila porážka Ruska, vrátane nasadenia vojakov.

V reakcii na Macronove komentáre Lavrov v piatok uviedol, že Macron sa nemýli v otázke možnosti vyslania jednotiek NATO na Ukrajinu, pričom poznamenal, že vojaci tam už neoficiálne sú.

Macronove komentáre odmietli viaceré krajiny NATO, ktoré uviedli, že neplánujú poslať vojakov na Ukrajinu, aby bojovali proti Rusku.

READ  Česká exekutíva, zákonodarní predstavitelia V4 bojkotujú Maďarsko - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close