Veda

Satelit vyrobený z dreva

BBC uvádza, že v Japonsku existuje jedna firma a jedna univerzita Navrhovanie satelitu z dreva.

Okrem zákaziek na mieru Hipsterské kvality Taký skvelý materiál, čo to je? Jedna výhoda: keď sa satelit rozpadne a pri opätovnom vstupe horí, môže sa teoreticky vypustiť Menej toxický odpad v atmosfére …

Vesmírny odpad sa stáva čoraz väčším problémom, keď sa do atmosféry vypúšťa viac satelitov.

Po návrate na Zem budú škodlivé prvky horieť bez toho, aby uvoľňovali škodlivé látky do atmosféry alebo pršali na zem úlomky.

„Sme veľmi znepokojení, že všetky satelity, ktoré znovu vstupujú do zemskej atmosféry a vytvárajú malé častice oxidu hlinitého, ktoré budú plávať v horných vrstvách atmosféry po mnoho rokov,“ uviedla Kjótska univerzita a japonský astronaut Tako Doi pre BBC.

„Nakoniec to ovplyvní životné prostredie Zeme.“

Je nepochybne pravda, že problémom vesmírneho odpadu je explózia; Nedávno som informoval o rozsiahlom článku o privatizácii vesmíru Nová republika, A čo najskôr som sa dostal od vedcov zaoberajúcich sa plánmi spoločnosti SpaceX poslať v najbližších rokoch desaťtisíce nových satelitov.

Populárna mechanika Napísal krátku históriu použitia dreva v kozmických lodiach (Existuje mnoho použití vrátane tepelných štítov), ​​a povedali ďalšia výhoda:

Zapuzdrenie užitočného zaťaženia v drevných peletách môže mať určité výhody. Nikkei Asia Upozorňujeme tiež, že na rozdiel od kovu drevo nebude blokovať elektromagnetické vlny, ktoré satelity používajú na komunikáciu. Ak je to tak, vedci môžu byť schopní ukryť anténu a ďalšie prístrojové vybavenie vo vonkajšej drevenej konštrukcii.

(To Fotografia s licenciou CC-2.0 nad drevom – nesúvisí s vytváraním satelitov! Je to len drevo! – Etiketa Stream Flickr od Yu Tamai)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close