Svet

Saudská Arábia a traja ďalší sú teraz riadnymi členmi BRICS

Minister medzinárodných vzťahov a spolupráce Naledi Bandor.


Juhoafrický minister zahraničných vecí uviedol, že Saudská Arábia a štyri ďalšie krajiny prijali pozvanie do klubu BRICS, ktorý bol predĺžený počas minuloročného summitu.

Minister Naledi Bandor uviedol, že Rusko, ktoré prevezme tohtoročné predsedníctvo bloku od Juhoafrickej republiky, dostalo písomné vyjadrenie záujmu od 34 krajín, ktoré sa chcú pripojiť. Saudská Arábia, Irán, Egypt, Etiópia a Spojené arabské emiráty sú teraz plnoprávnymi členmi.

„Argentína napísala list, v ktorom uviedla, že nebude konať na základe tejto úspešnej žiadosti predchádzajúcej administratívy stať sa plnohodnotnými členmi BRICS a akceptujeme ich rozhodnutie,“ povedal Bandor na stredajšej tlačovej konferencii v hlavnom meste Pretória.

Lídri Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Južnej Afriky sa dohodli na rozšírení svojho zoskupenia BRICS od 1. januára na summite v Johannesburgu v auguste.

Ministri zahraničných vecí BRICS vyvíjajú model partnerskej krajiny BRICS, ktorý by vyhovoval 17 krajinám, ktoré neboli prijaté ako riadni členovia, uviedol Bandor.

Konzorcium tiež vytvára rámec, ktorý umožňuje členom používať ich miestne meny na obchod medzi krajinami BRICS. Minister uviedol, že výbor považuje súčasný medzinárodný platobný systém založený prevažne na dolároch za „nespravodlivý a drahý“.

READ  Tambum tem quatro patas, mas não ladra. Asa uma gata, chama-se Willow e é o novo animal de estimation of Casa Branca - Atualidade

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close