Svet

Biden útočí na Trumpa v ohnivom prejave o stave Únie

Potom hovoril o Trumpovi a povedal, že Republikánska strana sa „klania“ ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Na povzbudenie demokratov sľúbil: „Nebudem sa klaňať.“

Biden nenechal údery lietať a nikdy nespomenul Trumpa menom, namiesto toho ho opakovane označoval ako „môjho predchodcu, bývalého prezidenta Republikánskej strany“.

Biden hovoril o Putinovi na začiatku svojho prejavu, pričom naznačil snahu brániť úlohu Ameriky ako „strážcu demokracie na celom svete“, povedala pre CNA Dr. Trisha Craigová, docentka globálnych záležitostí na Yale-NUS College v Singapure. . Ázia teraz.

Každoročný predvolebný prejav bol pre Bidena jedinečnou príležitosťou predložiť svoj znovuzvolebný odkaz svojim najbližším politickým spojencom a nepriateľom, ako aj publiku národnej televízie.

Na viac ako hodinu sa vo veku 81 rokov zapísal do histórie ako najstarší prezident USA, ktorý myslel na nohách.

Republikáni Bidena často vypískali, no zakaždým ustúpil, no zakaždým predviedol rázny humor, ktorý zosmiešnil svojich odporcov za všetko, od plánov na zníženie daní miliardárom až po odmietnutie brať klimatické zmeny vážne.

Biden prišiel na poschodie Kapitolu nabitý členmi Kongresu, sudcami Najvyššieho súdu a vládnymi lídrami, podporovateľmi a skandovaním „Ešte štyri roky“.

Ale na znak mnohých výziev, ktorým Biden čelí – vrátane predstaviteľov demokratickej ľavice – sa demonštranti proti jeho podpore izraelskej vojny proti Hamasu pokúsili zablokovať kolónu áut z Bieleho domu do Kongresu.

77-ročný Trump má v prieskumoch tesný náskok pred Bidenom. Čelí však viacerým obvineniam z trestných činov za pokusy zvrátiť svoju prehru vo voľbách v roku 2020 a za odmietnutie odovzdať škatule s utajovanými dokumentmi po odchode z Bieleho domu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close