Svet

VIDEO Vodička (29) zrazila na priechode chodca: Keď zistila, o koho ide, z hrôzy zmerala

Dvadsaťdeväťročnú Fathehu Begum Abedinovú počas jazdy po Leicesteri jej mobil tak zaujal, že si nevšimla človeka v uličke. Po tom, čo ho zrazila, sa ukázalo, že išlo o jej 61-ročnú svokru, ktorá pri udalosti utrpela vážne zranenia. Abedin opakovane klamala, aby sa pokúsila zakryť svoju účasť na nehode. Po zrážke navyše zranenému príbuznému nepomohla a pokračovala v jazde. To viedlo k policajnému vyšetrovaniu s cieľom nájsť zodpovednú osobu.

Vyšetrovatelia neskôr zistili, že voda z telefónu vymazala 32 usvedčujúcich textových správ. Rozbité čelné sklo nechala dokonca opraviť skôr, ako to mohla preskúmať polícia. Svoju vinu neustále popierala. Neskôr pripustila, že sa mohla stále podieľať na nehode, utrpela však čiastočnú stratu vedomia spôsobenú astmatickým záchvatom, čo si znamená, že si na incident nespomína. Tvrdila tiež, že škodu na aute spôsobili zlodeji, ktorí jej ukradli telefón.

Britka sa nakoniec priznala k dvom priestupkom, a to k tomu, že nebezpečnou jazdou spôsobila inej osobe vážne zranenie a zároveň marila výkon spravodlivosti. Polícia ju zatkla a vypočula takmer dva týždne po nehode. „Podvečer ste cestovali autom, aby ste si vyzdvihli jedlo. Čírou náhodou šiel váš svokor pred vaše vozidlo. Nezastavili ste sa. Nepomohli ste mu. Ostatní okoloidúci zastavil, aby pomohol. Je zrejmé, že ste nielen vedeli, že ste boli účastníkom dopravnej kolízie, ale aj ste klamali, “ uviedol sudca Robert Brown, ktorý minulý týždeň odsúdil Abedina.

Podpora jeho svokra bola prekvapivo vyjadrená na súde napriek tomu, čo urobila. Fatheha skončil za mrežami na šesť mesiacov pre zločin nebezpečnej jazdy, ktorý sa stal vo februári 2018, a ďalších 12 mesiacov pre marenie výkonu spravodlivosti. Spolu budú slúžiť rok a pol. Okrem toho mala zákaz šoférovať na dva roky a deväť mesiacov.

READ  Ketanji Jackson je prvou černoškou, ktorá sa stala sudkyňou Najvyššieho súdu USA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close