Svet

Šéf telekomunikačnej agentúry OSN: Jedna tretina ľudstva je stále offline

Doreen Bogdan-Martin Zdôrazňuje široký zámer ITUZdôrazňuje jeho dôležitú úlohu pri podpore prepojenia na celom svete.

Založená v roku 1865 ako Medzinárodná telegrafná asociácia, dnes ITU Bojuje za dva kľúčové ciele: globálnu konektivitu a udržateľnú digitálnu transformáciu.

Generálna tajomníčka Bogdan-Martin, prvá žena v úrade, zdôraznila veľkú digitálnu priepasť, ktorá postihuje ženy a marginalizované komunity. A predsa offline tvorí neúmerný podiel žien, o 20 percent viac ako mužov.

Ženy prehrávajú

Dodala, že v menej rozvinutých krajinách má prístup k internetu len 30 percent žien.

„Videl som ženy v krajinách, ktoré si nemôžu dovoliť smartfóny Slúchadlá základnej úrovne môžu presiahnuť 70 percent priemerného mesačného príjmu domácnosti“ povedala a zamyslela sa nad časom stráveným v kancelárii Medzinárodný deň žien.

© UNICEF/Srikanth Kolari

A predsa offline má neúmerný podiel žien, o 20 percent viac ako mužov.

Keď hovoríme o umelej inteligencii (AI), oblasti, v ktorej ITU zohráva kľúčovú úlohu v rodine inštitúcií OSN, generálny tajomník zdôraznil jasné klady a zápory.

Citujúc potenciál AI znížiť emisie skleníkových plynov o 10 percent a pokrok v 17 OSN Ciele trvalo udržateľného rozvojaVaroval pred hrozbou, ktorú predstavuje AI, vrátane kybernetických útokov a erózie dôvery spôsobenej dezinformáciami a dezinformáciami.

Veľa vyhrážok

„Rozvíjajúce sa technológie ako AI môžu byť použité na podkopanie dôvery v naše voľby, naše inštitúcie a ohroziť naše pracovné miesta, naše súkromie a dokonca aj našu budúcnosť,“ dodal. Každý deň sa stane viac ako 2200 kybernetických útokov. Štúdia ITU naznačuje, že počet útokov sa každoročne zvyšuje o 80 percent.

Uprostred týchto výziev vyjadrila pani Bogdan-Martin optimizmus s odvolaním sa na nedávne záväzky zo strany súkromného sektora a multilaterálnych inštitúcií. 46 miliárd USD na prístupnú sieťovú konektivitu; Cieľ celkových investícií vo výške 100 miliárd USD do roku 2026.

READ  Ženy môžu byť v Afganistane bičované za nákupy bez mužského opatrovníka

V niektorých regiónoch možno pozorovať aj pozitívne trendy. A Nedávna správa ITU Medzi 57 svetovými malými ostrovnými rozvojovými štátmi a územiami – alebo SIDS – miera za posledné desaťročie prekročila celosvetový priemer 6,7 percenta, pričom medzi rokmi 2014 a 2023 sa každoročne zvyšuje o 8,4 percenta.

Správne investície, iniciatívy a rozhodnutia prijaté na miestach ako ITU AI for Good Global Summit A to Svetová konferencia o štandardizácii telekomunikácií Šéf agentúry uviedol, že to pomôže preklenúť digitálnu priepasť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close