‚Najlepšie prostredie a kultúra‘, tréner Newcastlu Elliott Dickman sa usadil v Santiagu Munos

Santiago Munoz sa dobre začlenil do štýlu tvrdej práce tímu United do 23 rokov v Newcastli – hovorí tréner Toon Elliott Dickman. Manažér tímu United Reserve zmenil šťastie v Premier League 2 a je na dobrej ceste doviesť Macbethov k prvému play-off po troch rokoch.

23-ročný reprezentant Mexika, ktorý má teraz zmluvu so Santosom Laguna, podpísal svoj prvý gól za klub po tom, čo utrpel zranenie kolenného kĺbu pri výhre 4:3 nad West Bromwich Albion. Pre Dickmana, ktorý ho videl budovať si kondíciu v zákulisí, to bol skvelý moment.

Tréner United povedal: „Je frustrovaný zo zranenia, ale proti West Bromu odohral férový zápas, pretože svoj gól chytil dobre a prispel k tímu.“ Nie je to len Shanti, je to celé tímové úsilie všetkých. Musíme oceniť všetkých hráčov, pretože ich prístup je hrozný.“

Prečítajte si viac: Santiago Munoz sa otvára po strelení debutového gólu v Newcastli

Mladí hráči v Newcastle sa ocitli na prestávke 2:0, ale góly Munoza, Nialla Brookwella, Nathana Carliona a Josha Scotta boli dramatickým víťazstvom. Scottov víťaz na zastávke spustil divoké scény, keď mladíci oslavovali svoje víťazstvo.

Dickman dodal: „Je to malá horská dráha.

„Bol som veľmi sklamaný z dvoch inkasovaných gólov. Nemyslel som si, že by sme si zaslúžili ísť po polčase 2:0, ale hráči ukázali fair play. Do prestávky mali nejaké novinky, aby pokračovali.“

„Ak strelíme prvý gól, ďalší je dôležitý. Ak ho dosiahneme skvelým gólom Shantiho, cítime, že hra je pre nás.“

Po zmene z 0:2 na 3:2 Newcastle o štyri minúty vyrovnal, ale Dickmann vždy veril, že jeho tím môže premárniť ďalšiu šancu. Dickman povedal: „Spočiatku som bol sklamaný z toho, na čom sme sa vtedy dohodli.

„Tento tím nikdy nemal umierajúci postoj, ide ďalej, chce vyhrávať a chce hrať. Je to skvelé prostredie a kultúra, ktorú v tíme máme, je tentoraz veľmi pozitívna. Zopár sme mali podobný zápas.“ pred týždňami, keď sme v Norwichi viedli 3:0. Rovnako to bolo aj s neúspechom a vyhrali sme 4:3.“

Ak chcete dostávať najnovšie správy z Newcastlu priamo do vašej schránky, prejdite sem a prihláste sa na odber nášho bezplatného bulletinu