Svet

Severná Kórea odpálila dve rakety po tom, čo sa k juhu priblížila americká ponorka

Ľudia sledujú televíznu obrazovku, ktorá zobrazuje spravodajské vysielanie so záznamom o teste severokórejskej rakety na železničnej stanici v Soule 22. júla 2023. Zbor náčelníkov štábov Južnej Kórey v júli 2023 uviedol, že Severná Kórea vypálila „niekoľko okrídlených rakiet“ do Žltého mora medzi Čínou a Kórejským polostrovom.

Severná Kórea odpálila dve balistické strely do mora pri svojom východnom pobreží v pondelok neskoro, niekoľko hodín po tom, čo americká ponorka s jadrovým pohonom dorazila na námornú základňu na juhu.

Japonské ministerstvo obrany tiež uviedlo, že raketu mohla odpáliť Severná Kórea. Japonské médiá sa odvolávali na zdroj japonskej vlády, podľa ktorého mohlo byť vypálených viacero rakiet.

Správy prichádzajú v čase zvýšeného napätia na Kórejskom polostrove, keď sa Južná Kórea a Spojené štáty snažia zvýšiť vojenskú pripravenosť proti severokórejskému zbrojnému programu nasadením amerických strategických vojenských prostriedkov.

Severná Kórea reagovala nahnevane a uviedla, že takéto rozmiestnenie by mohlo spĺňať kritériá na použitie jadrových zbraní.

V pondelok skôr vstúpila americká ponorka s jadrovým pohonom na námornú základňu na juhokórejskom ostrove Čedžu, aby vyložila vojenské zásoby. Zároveň v nešpecifikovanej operačnej misii uviedlo juhokórejské námorníctvo.

Sever počas víkendu odpálil riadené strely do mora pri svojom západnom pobreží.

Minulý týždeň Severná Kórea vykonala testy balistických rakiet, počas ktorých prvýkrát od 80. rokov minulého storočia dorazila do juhokórejského prístavu americká ponorka s jadrovými zbraňami.

Vzťahy medzi oboma Kóreami sú momentálne na jednom z najnižších bodov v histórii, keďže diplomacia medzi Pchjongjangom a Soulom sa zastavila a Kim vyzval na zvýšený vývoj zbraní, vrátane taktických jadrových zbraní.

V reakcii na to Soul a Washington uskutočnili spoločné vojenské cvičenia s pokročilými stealth tryskami a americkými strategickými prostriedkami.

READ  Ako naplánovať luxusné turné v Južnej Afrike

Vydanie prichádza aj tento týždeň pred oslavami v Severnej Kórei pri príležitosti 70. výročia ukončenia kórejskej vojny.

Čínska delegácia navštívi Sever v rámci prvej známej návštevy zahraničnej delegácie od začiatku pandémie Covid-19, uviedla štátna Kórejská centrálna tlačová agentúra.


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close