Svet

Ako reštrukturalizovať moc v humanitárnej oblasti

Bez ohľadu na to, kde človek žije, sila schopnosti realizovať zmysluplnú a trvalú zmenu a to, ako ju používame, je ústredná. Napriek tomu často vidíme príklady rozhodnutí, ktoré sa dotýkajú ľudí vzdialených tisíce kilometrov bez akýchkoľvek zásahov verejnosti, a tieto rozhodnutia musia slúžiť najmä ženám a dievčatám. Je rovnako ovplyvnená krízami.

Aké by to bolo, keby daňoví poplatníci v darcovskej krajine rozvíjali vzťahy s utečencami a vnútorne vysídlenými ľuďmi vzdialenými tisíce kilometrov? Čo to znamená, že utečenci a vnútorne vysídlené osoby majú moc? To sú otázky, na ktoré sa v humanitárnej oblasti nedá ľahko odpovedať. Keď uvažujeme o sile voliča voliť a odvolávať vodcov, myslíme na ich hlasovanie. Keď hovoríme o spotrebiteľovi, myslíme na jeho peňaženku a jeho túžbu kúpiť si nejaký predmet. Voľba a hlas sú spoločné pre voliča aj pre spotrebiteľa.

Utečenci a vnútorne presídlené osoby nemajú rovnakú moc. Niektorým príjemcom peňazí by sa mala v zásade poskytnúť sloboda utrácať, ako chcú, často však existujú podmienky, za ktorých môžu za tieto peniaze nakupovať. Aj keď sa utečenci a medzinárodne vysídlené osoby môžu pokúsiť požiadať o radu prostredníctvom rámcov na odporúčanie projektov a mechanizmov vybavovania sťažností, nemajú oprávnenie zabezpečovať dôsledky, ak nie sú spokojní so službami darcov alebo ak sa darcovia nezachovajú. Ich sľuby.

V Medzinárodný záchranný tím„Usmerňujem našu prácu v programovaní osobnosti a meriam náš úspech na základe nášho vplyvu na životy ľudí, s ktorými pracujeme. To znamená, že uplatňujeme prierezový prístup k práci s miestnymi partnermi, vrátane zosilnenia hlasov žien a dievčat postihnutých konfliktmi a krízami; Získanie ich práv na ovplyvnenie problémov, ktoré sa dotýkajú ich miest a obcí; Ich preferencie a preferencie informujú o návrhu a implementácii programu.

Musíme byť spokojní so zdieľaním, dávaním a dokonca aj so stratou moci, aby sme dosiahli skutočné transformačné zmeny. Takáto dramatická zmena spôsobí určité potlačenie, ale existuje veľa vecí, ktoré môžu ľudia pracujúci v humanitárnej oblasti urobiť pre uľahčenie zmeny.

Oddelenie by malo dať prednosť úcte k ľuďom a komunitám ako zdrojom vedomostí a rozhodovacím orgánom v otázkach, ktoré priamo ovplyvňujú ich životy. Ako to urobiť v praxi? Jedným z prístupov je zabezpečiť rodové šošovky v každom projekte a priamo sa pýtať od postihnutých žien a dievčat, čo najlepšie funguje v ich komunitách.

Humanitárne agentúry by sa tiež nemali vyhýbať znižovaniu zodpovednosti darcov. Kto určuje, ako bude vyzerať úspešný rozvojový plán alebo projekt? Odhadcovia sú často bohatí a pochádzajú zo západného prostredia, väčšinou z darcovskej krajiny. Čo ak ľudia, najmä ženy a dievčatá z marginalizovaných skupín, ktorým slúžime, urobia konečné rozhodnutie a stanú sa modelom, ktorý ďalej ovplyvňuje, kde môžu byť použité budúce dary? Mohla by mať tiež podobu nezávislej siete, v ktorej zástupcovia utečencov a vnútorne vysídlené osoby diktujú najväčšie potreby svojich komunít. Tento typ iniciatívy nielenže dá hlas utečencom a osobám vysídleným v rámci krajiny, ale vytvorí v ich mene aj priame hlasovacie a kúpne sily.

K tejto práci, a Môže sa vytvoriť koalícia solidarity daňových poplatníkov alebo partnerov, ktorá bude v priamom kontakte so zástupcami utečencov a osôb vysídlených v rámci štátu. Darcovia a zákazníci môžu vytvoriť alianciu, v ktorej tí prví môžu preniesť svoju moc na tých druhých. Z tohto dôvodu musíme zmeniť súčasné postupy zodpovednosti, keď skutočná moc v súčasnosti prúdi nahor.

READ  Ruské veľvyslanectvo v EE.UU .: Psaki busca „demonizer a rusia“ s sus acucaciones „infundadas“ sobre „numerosas invasion“

Ako napredujeme v roku 2021, humanitárny sektor má príležitosť nielen vyhnúť sa rovnakým chybám, ale aj uviesť nový trend posilňovania postavenia medzi novou generáciou vodcov vrátane žien a dievčat. Ak máme byť aktívni v implementácii udržateľných a zmysluplných zmien, je čas vyvinúť mechanizmy zodpovednosti, ktoré postavia ľudí, ich rodiny a komunity do popredia.

Tento príspevok napísal Vale Osobison, hlavný riaditeľ divízie technológie riadenia, Medzinárodný záchranný výbor.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close