Svet

India vyzýva občanov pracujúcich v Izraeli, aby sa „presťahovali do bezpečnejších oblastí“

  • Autor: Gianluca Avagnina
  • správy BBC

zdroj obrazu, Ambulancia Megan David Adom

popis obrázku,

Izraelská záchranná služba Magen David Adom neďaleko miesta štrajku v Margaliote

India vyzvala svojich občanov pracujúcich v Izraeli, aby sa „presťahovali do bezpečnejších oblastí“ po tom, čo bol údajne blízko libanonských hraníc zabitý Ind.

Dvaja indickí štátni príslušníci utrpeli v pondelok vážne zranenia pri útoku protitankových rakiet v Margaliot Gardens.

Izraelské veľvyslanectvo v Dillí obvinilo z útoku libanonskú ozbrojenú skupinu Hizballáh.

V nadväznosti na to indické veľvyslanectvo v Izraeli odporučilo všetkým svojim krajanom, aby sa držali ďalej od hraníc.

X (predtým Twitter), veľvyslanectvo v príspevku uviedlo, že je v kontakte s izraelskými úradmi, „aby zaistilo bezpečnosť všetkých našich občanov“.

Pri útoku protitankových rakiet sa však priamo nezmienilo, koľko ľudí bolo zabitých alebo zranených.

Správy z médií v Indii aj Izraeli uviedli, že muž bol indickým štátnym príslušníkom, zatiaľ čo izraelské veľvyslanectvo v Dillí tiež vyjadrilo smútok nad smrťou muža. Podľa správ muž odišiel do Izraela na farmársku prácu len pred dvoma mesiacmi.

Izraelské obranné sily (IDF) už skôr uviedli, že odvetou zaútočili na základňu v Libanone, z ktorej bola raketa odpálená.

Desaťtisíce ľudí žijúcich v komunitách pri hraniciach s Libanonom izraelské úrady evakuovali a nepriateľské akcie s Hizballáhom eskalovali 8. októbra, deň po útokoch Hamasu na južný Izrael vyvolali vojnu v pásme Gazy.

Hizballáh – šiitská islamistická skupina podporovaná Iránom, ktorú Spojené kráľovstvo, USA a ďalšie zakázali ako teroristickú organizáciu – je najväčšou vojenskou silou v Libanone. Tvrdí, že útočí na Izrael na podporu Palestínčanov v Gaze.

Izraelská armáda odpovedala vzdušnými a delostreleckými útokmi, čo vyvolalo obavy z veľkého konfliktu.

Napriek týmto obavám a prebiehajúcej vojne medzi Izraelom a Hamasom v pásme Gazy sa tisíce indických uchádzačov o prácu uchádzali o prácu v Izraeli. Izraelské podniky aktívne prijímajú nábor v nádeji, že zaplnia medzery, ktoré zanechalo približne 80 000 Palestínčanov, ktorí majú zákaz pracovať v Izraeli od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom v pásme Gazy.

„Táto skupina má vysoké ašpirácie na návratnosť a nechce robiť neistú koncertnú prácu. Táto skupina sa vyhýba tomuto extrémnemu riziku.“ [of going to Israel] Vysoký príjem a určité riziko pádu,“ vysvetlila Rosa Abrahamová, ekonómka práce z Univerzity Asima Premjiho.

READ  Sacha Baron Cohen porazil žalobu Roya Moora v hodnote 95 miliónov dolárov za „detektor pedofilov“ | Sacha Baron Cohen

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close