Svet

Ružové ponožky thajského premiéra Shretha vyvolali v Pekingu rozruch

BANGKOK (The Nation/Asia News Network): Ružové ponožky, ktoré mala na sebe premiérka Shretha Thavisinová počas stretnutia s ruským prezidentom Vladimirom Putinom 17. októbra v Pekingu, vzbudili značnú pozornosť v ruských médiách.

Podľa ruskej webovej stránky Fishki sa medzinárodný summit „One Belt, One Road“ v Číne neobmedzuje len na diskusie o hospodárskych krízach, vojenských konfliktoch a geopolitickom napätí.

Namiesto toho sa jemné ružové ponožky, ktoré mala na sebe thajská premiérka Shretha Thavisinová počas stretnutia s Vladimirom Putinom, ukázali ako jedinečný rozhovor medzi používateľmi sociálnych médií a novinármi. Táto nezvyčajná módna voľba je teraz pripravená nastaviť nový trend v globálnom politickom štýle.

Odklon od tradičného odevu, ktorý možno vidieť na oficiálnych podujatiach, zvolil na túto príležitosť ružovú. Názory na vec sú zmiešané.

Niektorí, ako napríklad reportér z RIA Novosti, ktorý žije v Bangkoku mnoho rokov, to považujú za odklon od bežného obchodného obliekania bez osobitného kultúrneho významu. Shrethin pôvod tu mohol zohrať úlohu.

Jeden z najbohatších mužov v krajine sa premiérskeho kresla ujal len v auguste, predtým sa venoval biznisu. V takýchto kruhoch sú viac akceptované odvážne módne vyhlásenia.

Namiesto toho „Moskva 24“ hovorí, že to nie je o sledovaní módnych trendov alebo obliekaní sa ako Barbie. V Thajsku je každý deň v týždni spojený s určitou farbou, ktorá je považovaná za priaznivú. Táto prax má korene v náboženstve a historickej mytológii.

Mars je napríklad spájaný s bohom Marsom (v Thajsku známym ako Phra Anghan), ktorý je zobrazovaný s ružovou alebo červenou pokožkou, oblečený celý do červenej farby a za ušami má červené kvety. Podľa tejto logiky môže premiér v stredu nosiť zelené ponožky pre šťastie.

READ  V Senegale protestovali stovky ľudí, ktorí požadovali, aby sa prezidentské voľby konali do 2. apríla

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close