Svet

Elektronický obchod sa stane virálnym na sociálnych sieťach v roku 2023

LONDÝN 27. decembra (Reuters) – Jedným z najväčších čínskych exportov v roku 2023 bude fenomén sociálneho elektronického obchodu. TikTok, YouTube a Amazon.com (AMZN.O) Spoločnosti, ktoré vydávajú funkcie, ktoré kombinujú online zdieľanie a nakupovanie, zahŕňajú: Nedávne šialenstvo sa musí rozbehnúť v určitých medziach.

Existujú skoré dôkazy, že predaj produktov cez priame sociálne siete funguje aj mimo ľudovej republiky. Publikum baví interakciu s celebritami a takzvanými influencermi, no konečným cieľom je nákup kliknutím. Sociálne vedomie NizrinPrilákala 500 000 sledovateľov TikTok pri predaji make-upu a iných predmetov v hodnote 10 000 libier (12 313 dolárov) v rámci jednej video relácie.

TikTok je vo vlastníctve ByteDance zavedené Koncept odzrkadľoval Duaneov úspech v Amerike a Británii. Jej čínska sesterská aplikácia pomohla v roku 2021 predať produkty v hodnote 119 miliárd dolárov. Amazon nedávno vydal svoje vlastné kópie, Inšpirácia. Iba fanúšikovia video služby známej sexuálnym obsahom Umožňuje tvorcom Predávajte personalizované produkty predplatiteľom.

Priame príjmy z online nakupovania môžu pomôcť kompenzovať zmenšujúce sa marketingové rozpočty. Výdavky na reklamu na sociálnych sieťach v USA rastú približne o 30 % ročne Nastavte pomaly Do roku 2025 dosiahne 114 miliárd dolárov, v priemere asi 12 % počas nasledujúcich troch rokov, uvádza údajový portál Statista. Skôr rady McKinsey Prognózy hovoria, že tržby z elektronického obchodu na sociálnych sieťach v USA porastú o 20 % ročne na 80 miliárd USD.

Odvolanie má zmysel. Maloobchodníci chcú prilákať online nakupujúcich. Keďže sa zákazníci môžu dozvedieť viac o produktoch z interaktívnych živých prenosov, malo by to znížiť výnosy, čo je nákladný aspekt elektronického obchodu.

Mnohé produkty však nie sú vhodné pre médium. Kozmetika funguje lepšie ako elektronika. Služby sociálnych médií môžu mať tiež problém účtovať ovplyvňovateľom a maloobchodníkom viac. Amazon a ďalšie spoločnosti ponúkajú funkcie nakupovania bez dodatočných nákladov. A konkurenti sa nakoniec môžu stať ich zákazníkmi. Investori rizikového kapitálu investovali 700 miliónov dolárov do výskumnej organizácie IhriskoV startupoch ako Fireworks, ktoré ponúkajú takúto technológiu kamenným predajcom.

Sieťové efekty môžu byť silné. Na TikToku jednému pomohla dvojhodinová živá nákupná akcia Malá kozmetická značka generuje ekvivalent týždenného predaja vo svojom vlajkovom obchode. Práve tieto druhy udalostí robia elektronický obchod virálnym v západných sociálnych médiách.

Grafika Reuters Grafika Reuters

Sledujte @karenkkwok na Twitteri

(Toto je predpoveď BreakingViews na rok 2023. Kliknutím sem zobrazíte ďalšie naše predpovede Tu.)

Kontextové správy

8. decembra Amazon.com spustil informačný kanál s názvom Inspire, ktorý spotrebiteľom umožňuje nakupovať z videí a fotografií zverejnených influencermi, značkami a inými zákazníkmi.

Only Fans, predplatiteľská služba známa svojim obsahom pre dospelých, nov. 17. dňa oznámila partnerstvo s e-commerce outfitom Spring, aby pomohla tvorcom predávať personalizované položky.

Strih: Jeffrey Goldfarb a Katrina Hamlin

Naše štandardy: Thomson Reuters Trust Principles.

Vyjadrené názory sú názormi autora. Neodrážajú názory agentúry Reuters News, ktorá sa zaviazala k bezúhonnosti, nezávislosti a oslobodeniu sa od zaujatosti podľa zásad dôvery.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close