Svet

Singapur ukazuje jasný postoj ku konfliktu medzi Izraelom a Hamasom hlasovaním za rezolúciu OSN: Shanmugam

Singapur zaujal jasné stanovisko a vyjadril svoje obavy tým, že podporil rezolúciu OSN vyzývajúcu na okamžité a trvalé humanitárne prímerie pre zhoršujúcu sa situáciu v Gaze, uviedol v nedeľu minister vnútra a práva K Shanmugam.

Za rezolúciu sprostredkovanú Arabmi v piatok republika odovzdala „prevažnú väčšinu hlasov“, pričom 121 hlasov bolo za, 14 proti a 44 sa zdržalo hlasovania.

Shanmugam v nedeľu v rozhovore s novinármi poznamenal, že rezolúcia s názvom „Ochrana civilistov a dodržiavanie právnych a humanitárnych záväzkov“ vyzýva na prímerie vedúce k prímeriu.

Vyzvala na okamžitú a nerušenú dodávku základného tovaru občanom v Gaze, vyzvala Izrael, aby zrušil svoje príkazy na evakuáciu z pásma Gazy, a odmietla nútené presídlenie Palestínčanov.

Rezolúcia tiež opätovne potvrdila potrebu vyriešiť konflikt mierovým riešením v podobe dvoch štátov, povedal Shanmugam na podujatí organizovanom neziskovou organizáciou Humanitarian Affairs s cieľom zabaliť zdravotnícke a humanitárne potreby pre ľudí v Gaze.

Premiér Lee Hsien Loong pred niekoľkými dňami objasnil pozíciu Singapuru ku konfliktu a pán Shanmugam povedal, že rezolúcia OSN je v súlade s pozíciou, ktorú republika zaujímala viac ako 50 rokov.

Dodal: „Ale keď sme hlasovali za uznesenie, nemysleli sme si, že by komplexne načrtlo celý obraz.“

V uznesení je podľa neho potrebné uviesť dve časti.

„Stále musíme odsúdiť teroristické útoky Hamasu zo 7. októbra, ktoré nemožno ospravedlniť, a musíme tiež dodržiavať právo Izraela na sebaobranu, ale v tejto sebaobrane právo nezabíjať civilistov bez rozdielu. Stalo sa tak podľa medzinárodných zákon“.

Keď sa ho izraelské veľvyslanectvo pýtalo na niektoré príspevky, ktorými by sa mohla zastávať príčina, Shanmugam povedal, že Singapur neberie na ľahkú váhu žiadne zahraničné zasahovanie do svojej domácej politiky.

„Naša pozícia je veľmi jasná. Očakávame, že každý veľvyslanec alebo veľvyslanectvo bude rešpektovať spôsob, akým sa veci v Singapure robia,“ dodal.

READ  Prečo neboli prijaté bezpečnostné záruky požadované pre Rusko pre Západ / článok

„Preto pozorne sledujeme, čo tu hovoria a robia zahraniční vyslanci, a vždy, keď to bude potrebné, sa s nimi rozhodne porozprávame, aby sme objasnili naše stanovisko. Už sme to urobili a ak to bude potrebné, urobíme to znova.

Pokiaľ ide o to, prečo úrady nepovolili verejné zhromaždenia v parku Hong Lim súvisiace s konfliktom medzi Izraelom a Hamasom z dôvodov verejného poriadku, pán Shanmugam povedal, že ak Singapur povolí jednej skupine organizovať zhromaždenia, mal by povoliť aj iným skupinám.

Napríklad náboženské skupiny ako moslimské a kresťanské organizácie radi organizujú zhromaždenia, povedal.

„Prijali sme rozhodnutie nedovoliť nikomu organizovať zhromaždenia.“ „Nechceme do Singapuru importovať cudzie argumenty,“ povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close