Svet

Singapur považuje triezve obmedzenia zaočkovaných cestujúcich

SINGAPUR: Singapur v pondelok uviedol, že uvažuje o zmiernení cestovných obmedzení pre ľudí očkovaných proti vláde-19. Vrátane návštevníkov mestského štátu na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) v máji.

Juhovýchodné ázijské obchodné a turistické centrum zakázalo cestovanie vo voľnom čase predovšetkým z dôvodu epidémie a s niektorými krajinami má obmedzené obchodné a oficiálne cestovné dohody.

Väčšina vracajúcich sa obyvateľov musí byť izolovaná až na dva týždne v určených hoteloch alebo doma.

„Ak existujú jasné dôkazy o tom, že riziká prenosu je možné významne znížiť (vakcínami), určite zvážime určité uvoľnenie režimu SHN (Home Notice) pre očkovaných cestujúcich,“ uviedol v parlamente spolupredseda vládnej antivírusovej pracovnej skupiny Lawrence Wong.

Bohatý ostrovný štát, ktorý túto chorobu z veľkej časti vyhubil na domácom území, bol minulý týždeň jednou z prvých krajín, ktorá v Ázii začala s národným očkovacím programom.

Vládne štúdie ukazujú, že takmer 60% ľudí je pripravených na očkovanie, uviedlo v pondelok ministerstvo zdravotníctva.

Niektorí však vyjadrili znepokojenie nad tým, že riziko infekcie v Singapure je nízke a znepokojujú ich možné vedľajšie účinky rýchlo rastúcich vakcín.

Wong uviedol, že obmedzenia je možné preskúmať aj pre očkovaných cestujúcich pre WEF, ktorý všeobecne priťahuje tisíce politikov, podnikateľov a celebrít po celom svete.

Výročné stretnutie bolo presunuté z jeho obvyklého domu vo švajčiarskom Davose pre obavy z vírusu v Európe.

READ  Primárne voľby v New Hampshire: Nikki Haley má problémy, ale toto je teraz Trumpova strana

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close