šport

Situáciu v Liptovskom Mikuláši rýchlo vyriešte

dnes 18:35
|

Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) v otvorenom liste zástupcov Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) vyzvala na vydanie prevodu licencie pre najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž predajom časti spoločnosti z r. MHK 32 Liptovský Mikuláš, ako klub na nový subjekt ŠK. 32 Liptovský Mikuláš, sro

Podľa združenia žiadna právna ani iná administratívna prekážka nebráni prevodu licencie na nový subjekt z legislatívneho hľadiska a legitimitu tohto procesu zavŕšil riadny a platný zápis do obchodného registra príslušného súdu. . APHK ďalej v liste uvádza, že obe spoločnosti splnili všetky odborárske podmienky pre prevod licencie a nemajú žiadne dlhy voči hráčom ani trénerom.

Úsilie previesť licenciu MHK 32 na nový subjekt ŠK 32 Liptovský Mikuláš trvá už niekoľko mesiacov. Koncom septembra to Výkonný výbor SZĽH neschválil. Generálny manažér hokejového klubu MHK 32 Liptovský Mikuláš as Milan Čanky nesúhlasil s odôvodnením VV SZĽH, keďže podľa neho boli splnené podmienky na prevod licencie.

Situácia sa vyhrotila minulý týždeň, keď Liptovskí hráči nehrali zápasy v Detve a Košiciach. Na piatkový duel ani necestovali, aby preregistrovali hráčov klubu na nový subjekt, ktorý nemá licenciu. V nedeľu odišli hokejisti na vlastné náklady do Košíc, boli aj na predzápasovom korčuľovaní a dostali sa na ľad v ústrety, duel sa však nemohol uskutočniť, pretože hostia prišli bez ich realizačného tímu.

Pravdepodobne budú oba zápasy hodnotené v prospech domácich tímov. Prípadná tretia kontumácia by znamenala vylúčenie klubu zo súťaže. Slovenský zväz ľadového hokeja reagoval na situáciu v piatok krátkym vyhlásením, v ktorom zdôraznil, že klub MHK 32 Liptovský Mikuláš má súťažnú licenciu a môže tak pokračovať v lige.

Otvorený list APHK zverejňujeme v plnom znení bez redakčných zmien:

READ  Hviezdny rival WTT Dauha by sa mal vo finále dvojhry mužov stretnúť s Harimotom a Philusom

Otvorený list Asociácie profesionálnych hokejových klubov

Vážený pán prezident SZĽH, vážení členovia VV SZĽH, APHK, as, žiada, aby ste urýchlene riešili otázku prevodu licencie pre najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž predajom časti spoločnosti z klubu MHK 32 Liptovský Mikuláš, as, na nový subjekt ŠK 32 Liptovský Mikuláš, sro Klub ŠK 32 Liptovský Mikuláš, sro je riadnym členom SZĽH a po výberovom konaní kúpil športovú časť spoločnosti od MHK 32 Liptovský Mikuláš.

Legitimita procesu bola zavŕšená riadnym a platným zápisom do obchodného registra príslušného súdu. Ak by o predaji boli čo i len najmenšie pochybnosti, súd by to nepotvrdil a nezapísal by ho do obchodného registra. Z legislatívneho hľadiska prevod preukazu nebráni žiadna právna alebo iná administratívna prekážka.

Obe spoločnosti splnili všetky zväzové podmienky na prevod licencie, voči hráčom ani trénerom nemajú žiadny dlh. Boli splnené všetky formality potrebné na prevod licencie a ktoré od ŠK 32 Liptovský Mikuláš požadoval Výkonný výbor SZĽH. Zaistiť prostriedky na fungovanie extraligového tímu je v dnešnej dobe veľmi náročné. Liptovský Mikuláš bol posledným tímom Tipos Extraligy, v ktorej bolo mesto jediným akcionárom a vlastníkom. Prevodom klubu do súkromných rúk chce mesto zabezpečiť finančnú stabilitu hokeja v Liptovskom Mikuláši.

Nový klub je povinný vyrovnať záväzky zo športových aktivít starého klubu vrátane tých, ktoré by sa v budúcnosti vyskytli. ŠK 32 Liptovský Mikuláš sa navyše zaviazal, že klubovému preukazu neodoberie licenciu z iného mesta. Klub dostane licenciu vždy na jednu sezónu. Je v kompetencii výkonného výboru SZĽH kedykoľvek, ak je na to dôvod, odobrať klubu licenciu, alebo ju odmietnuť vydať na budúcu sezónu.

Pripomíname, že takáto prax zo strany SZĽH sa v minulosti v prípade iných klubov uplatňovala identicky a na jej základe zvolili svoj súčasný postup v Liptovskom Mikuláši. APHK sa preto domnieva, že nie je možné, aby orgány SZĽH konali inak, ako rešpektovali vyššie uvedené, teda rešpektovali zmenu v osobe účastníka ligovej súťaže z dôvodu prevodu práv, ku ktorému došlo riadnym a legitímne overeným spôsobom.

READ  Ryan Beniston, ktorý je na 180. mieste na svete, udržiava pri živote „sen“ kráľovnej

Na základe uvedených skutočností vás vyzývame, aby ste rešpektovali rozhodnutia mesta, klubu a súdu a schválili prevod licencie na nový subjekt. Pri súčasnej nečinnosti blokujete činnosť nového subjektu a nedovolíte hráčom a iným funkcionárom Liptovského Mikuláša vykonávať činnosť. Nezbavujte tradičnú baštu slovenského hokeja možnosti štartovať v najvyššej súťaži iba na základe osobných sympatií alebo zaujatosti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close