Hlavné správy

ŠK Slovan Bratislava oznámil nový dátum zápasu s KÍ Klaksvíkom

dnes 15:49
|

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava odohrajú v piatok prvé kolo ligy Ligy majstrov 2020/2021 na pôde KÍ Klaksvíka. Vedenie slovenského šampióna to potvrdilo v oficiálnej tlačovej správe v stredu popoludní.

ŠK Slovan Bratislava

Prečítajte si tiež

ŠK Slovan Bratislava uznal rozhodnutie UEFA, zápas sa môže konať pod jednou …

Pôvodne bol duel na programe v stredu o 20.00 CEST. Na Faerských ostrovoch sú v tíme hráči, ktorí cestovali v pondelok popoludní (18 hráčov) a títo hráči mali negatívne testy po testovaní v nedeľu a pondelok po príchode. Toto sú dôležité informácie z hľadiska protokolu Európskej futbalovej únie (UEFA). Zároveň hráči z A-tímu, ktorí nebudú mať pôvodnú nomináciu na Faerské ostrovy, opustia Bratislavu, a ak to bude potrebné, doplnia ich viacerí juniori.

„V posledných hodinách vedenie klubu intenzívne vyriešilo situáciu v súvislosti so zápasom 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov s KÍ Klaksvíkom. Kvôli takmer nepretržitým rozhovorom s UEFA sme zatiaľ neboli schopní poskytnúť ďalšie informácie, keďže sa situácia mení z hodiny na hodinu. V tomto bode je konečné, že zápas medzi KÍ Klaksvíkom a ŠK Slovan Bratislava bol odložený na piatok 21. augusta a uskutoční sa na pôvodnom mieste na Faerských ostrovoch. “ uvedený slovan na oficiálna web stránka.

„V prvom rade chceme poďakovať UEFA za to, že nás uspokojila a urobila všetko pre to, aby sa zápas uskutočnil. Oceňujeme ich iniciatívu a odhodlanie v situácii, keď miestne orgány vstúpili do hry, čo robí všetko pre to, aby zápas sa neuskutočňuje a situácia je pre nás čo najťažšia. Je to skutočne zvláštna situácia, pretože podľa protokolu UEFA môžeme hrať, ale miestne inštitúcie sa snažia, aby zabránili uskutočneniu zápasu. „Sme radi, že stále máme šancu a v piatok budeme bojovať o ďalšie kolo. Veríme, že všetko sa uskutoční v duchu fair play a bude rozhodnuté v teréne,“ uviedol generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml., Ktorý objasnil ďalšie kroky.

READ  Kollárove návštevy sú vraj v poriadku, vyjde ho v piatok - Domáci - Správy

„Podnikli sme kroky, aby v piatok bolo v súlade s protokolom UEFA k dispozícii najmenej 13 negatívne testovaných a pripravených hráčov. V praxi to znamená, že hráči z mužstva A, ktorí nebudú nominovaní na Faerské ostrovy, prídu z Bratislavy. a v prípade potreby sa k nim môže pripojiť niekto z juniorov. Samozrejme, všetci budú testovaní. ““ pokračoval Ivan Kmotrik ml., ktorí tiež komentovali hráčov, ktorí sa momentálne nachádzajú na Faerských ostrovoch.

„Najprv by som chcel zdôrazniť, že sme dodržali protokol UEFA. Sledujeme presne tento protokol a na Faerských ostrovoch máme osemnásť hráčov, ktorí mali dvakrát negatívne testy v rade. Pokúsime sa preto znovu vyskúšať týchto hráčov, aby mohli byť prepustení z karantény a zasahovať v piatkovom zápase. Budeme sa usilovať o to, ale my chceme byť pripravení na všetky scenáre, takže sme poskytli lietadlo pre ďalšiu skupinu hráčov, ktorí prichádzajú z Bratislavy. . “

V praxi to znamená, že zápas sa uskutoční v piatok, a aby Slovan predišiel riziku a vyplnil písmeno pravidiel a protokolu Návrat do hry (minimálne 13 hráčov na zozname), ďalšia expedícia bude putovať z Bratislavy do miesto konania. Zástupcovia klubu na Faerských ostrovoch sa medzitým pokúsia zabezpečiť, aby boli hráči znovu testovaní a vyňatí z miestnej karantény.

„Táto situácia je pre nás a určite pre fanúšikov mimoriadne komplikovaná a určite náročná. Prakticky 24 hodín denne však vynaložíme maximálne úsilie na vyriešenie tejto situácie a zachovanie možnosti hrať tento zápas a bojovať o postup do ďalšieho kola. veríme, že spolu uspejeme a zvládneme to. Ďakujeme za vašu podporu z diaľky, “ uzavrel Ivan Kmotrík ml.


V Rusku prišiel do šatne futbalu medveď:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close