Ekonomika

Škoda zahájila predaj domácich nabíjačiek na Slovensku. A to nie je všetko

Spoločnosť Škoda Auto Slovensko zahájila predaj domácich nabíjacích staníc wallbox (Nabíjačka Škoda iV) v 3 variantoch. S príchodom elektromobilu Škoda Enyaq sa zákazníci dočkajú univerzálnej európskej nabíjacej karty MyŠKODA Powerpass. A v rámci slovenských showroomov predajcov vozidiel Škoda môžeme očakávať nabíjacie stanice, a to aj s inovatívnou technológiou Kinetická sila Booster.

Po prvých plug-in hybridoch ŠKODA SUPERB iV, OCTAVIA iV a elektromobiloch ŠKODA CITIGOe iV a ENYAQ iV sa dostali do predaja aj na Slovensku domáca nabíjacia stanica (tzv. wallboxy) značky Škoda. Dostupné sú v troch variantoch, ktoré ponúkajú výkon 11 kW a je možné ich zakúpiť v sieti autorizovaných predajcov Škoda.

Zároveň sa pripravuje riešenie MyŠKODA Powerpass, vďaka ktorému bude možné s jednou čipovou kartou nabíjať vozidlá do zásuvky kdekoľvek v Európe v rámci 143 000 zahrnutých nabíjacích staníc (celková platba sa uskutoční raz mesačne) . Táto celoeurópska karta bude na Slovensku k dispozícii s príchodom modelu ŠKODA ENYAQ iV.

3 typy nástenných skriniek

Značka POŠKODENIE ponúka tri typy technických riešení. Základný wallbox Nabíjačka ŠKODA iV (556 eur s DPH) nemá inteligentné funkcie a prepojenie s mobilnou aplikáciou.

ŠKODA iV Charger Connect (795 eur s DPH) má tiež modul na autorizáciu čipovej karty (RFID), takže môže slúžiť viacerým používateľom. „Je vhodný napríklad pre zdieľané podzemné garáže, kde toto riešenie bráni neoprávnenému nabíjaniu, “ predstavuje Lenka Kalafut Lendacká, PR manažérka spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Najsofistikovanejší wallbox ŠKODA iV Charger Connect + (1 074 eur s DPH) pridáva do svojho technického vybavenia modul LTE a certifikovaný elektromer. „Takýto wallbox môže zdieľať niekoľko používateľov, údaje o nabíjaní sa odosielajú do aplikácie a používatelia aj operátor môžu presne vidieť, kto koľko elektriny spotreboval,“ vysvetľuje Lenka Kalafut Lendacká. Toto riešenie je vhodné napríklad pre firmy, kde zamestnanec používa služobné auto, ktoré si účtuje doma. Údaje z certifikovaného wallboxu, ktorý si spoločnosť nechá nainštalovať, môžete použiť na následnú kompenzáciu energie spotrebovanej služobným autom.

READ  Subaru Levorg: Octavia môže tiež obťažovať japonský kombi - News - Car

Všetky tri typy wallboxov majú nabíjací kábel dlhý 7,5 metra. Možno ich objednať u ktoréhokoľvek autorizovaného predajcu ŠKODA na Slovensku. Služba tiež môže pomôcť so zabezpečením inštalácie a kontroly elektrickej infraštruktúry pred zakúpením samotného wallboxu.

Inovatívne nabíjačky u predajcov vozidiel Škoda

ŠKODA počíta aj s vlastnými stanicami v sieti predajcov, ktoré sa postupne budujú. V blízkej budúcnosti by to malo platiť aj pre Slovensko. Pôjde o 11 a 22 kW AC nabíjačky podporované energiou z recyklovaných batérií alebo výkonnejšie inovatívne riešenie založené na zotrvačníkových batériách Kinetická sila Booster.

Zdroj: tlačová správa (Škoda)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
V prvom rade si priplatíme za poškodenie Enyaq iV z Ceny „Prvé vydanie“ na Slovensku
Škoda chce nový malý elektromobil. Určite čoskoro
Škoda prezradila viac informácií o nabíjačke s „zotrvačníkom“ batériou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close