Ekonomika

HICP na Slovensku v januári stúpa

Štatistiky

Foto Zerbor / Shutterstock.com

Slovenský štatistický úrad (SÚSR) so sídlom v Bratislave vo svojom stredajšom vyhlásení uviedol, že slovenský index spotrebiteľských cien (HICP) v EÚ v januári vzrástol o 7,7 % po decembrovom raste o 5,1 %.

Na mesačnej báze vzrástol HICP v januári o 2,8 % po 0,2 % raste v predchádzajúcom mesiaci.

Štatistický úrad už skôr oznámil, že index spotrebiteľských cien (CPI) vzrástol v januári medziročne o 8,4 %, čo je o 2,7 % viac ako pred mesiacom.

Celková inflácia sa v januári zvýšila na 7,1 % zo 6,4 % v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte Budapest Business Journal

Vytvorenie renomovaného novinárskeho priemyslu je nákladná záležitosť. Business news, spolupráca s vydavateľmi, redaktormi a reportérmi Budapest Business Journal, vám už 27 rokov poskytovali spoľahlivé informácie, pravdivé, presné a bez strachu či priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez kompromisov v ich výkonnosti. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších partnerov, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Pozývame vás, aby ste nám pomohli dodať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, ako často a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Dve najväčšie mestá na Slovensku spája maďarská diaľnica - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close