šport

Skylink uvedie v Českej republike platenú televíziu prostredníctvom DVB-T2

Prevádzkovateľ satelitných platforiem Skylink a freeSAT, ako aj internetová služba Skylink Live TV uvedú na trh novú terestriálnu platformu v susednej Českej republike. Samotný prevádzkovateľ o tom dnes informoval.

Nová terestriálna platforma bude vytvorená v spolupráci s Prague Digital TV a bude distribuovať platené programy pre Prahu a jej okolie.

3. septembra 2020 sa miestna regionálna sieť 4. (kanál 46) zmení z DVB-T na DVB-T2. Prechod sa týka divákov, ktorí prijímajú televíznu stanicu Praha TV a rozhlasové stanice Český Impuls a Rádio Dechovka. Prepnutie na nový formát bude znamenať preladenie televízorov alebo set top boxov pre divákov.

Súčasne s prechodom regionálnej siete na DVB-T2 sa začnú testy novej platenej ponuky. Testy budú trvať niekoľko týždňov. Začiatok novej služby Skylink Anténa + sa pripravuje na október.

Pozemný príjem je v Českej republike stále veľmi populárny. Prechod z DVB-T / MPEG-2 na DVB-T2 / HEVC vďaka významnému rozšíreniu terestriálnej vysielacej kapacity pripravil pôdu pre spustenie atraktívnych programov platenej televízie. Skupina M7 nechce stáť bokom. Je potrebné pripraviť projekt na národnej úrovni a získať potrebné skúsenosti. Naším prvým krokom bude spustenie platenej služby v Prahe a jej okolí,„Povedal Jaromír Glisník, člen predstavenstva skupiny M7.

READ  Neponáhľať sa s top vyhliadkami sa stáva populárnou cestou do NHL stave

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close