Veda

Sledujte: Guvernérka Kate Brown hovorí o najnovších aktualizáciách koronavírusu v Oregone

Guvernérka Kate Brown usporiadala v piatok tlačovú konferenciu, na ktorej diskutovala o pokračujúcej reakcii Oregonu na COVID-19. Pripojili sa k nej zástupcovia Oregonského úradu pre zdravie.

Úradníci sa podelili o najnovšie štátne modely koronavírusov, ktoré zahŕňali plánované hospitalizácie, a diskutovali aj o štátnych plánoch očkovania.

Táto tlačová konferencia prichádza potom, čo to Brown v utorok oznámil 25 z 36 krajov štátu sú vystavení „extrémnemu riziku“ prenosu koronavírusu a čelia najprísnejším novým obmedzeniam pre podniky a spoločenské akcie najmenej na dva týždne.

Brownov zoznam vymenoval ďalších päť krajov ako pôvodne načrtnuté minulý týždeň, keď guvernér predstavil štvorstupňovú štruktúru na vykonávanie obmedzení. Kraje sú rozdelené do rôznych kategórií na základe miery prípadov a pozitivity testov, s obmedzeniami rastúcimi na základe úrovne rizika.

Prakticky všetky najľudnatejšie kraje štátu, vrátane Multnomah, Washington, Clackamas, Marion, Lane a Jackson, sú v kategória „extrémne riziko“.

Cieľom obmedzení je spomaliť počet hospitalizácií, ktoré do novembra prudko vzrástli. Počet ľudí hospitalizovaných s COVID-19 bol vo štvrtok 559, z toho 109 na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Vo videu vyššie si môžete pozrieť záznam z tlačovej konferencie.

– Oregonian / OregonLive

READ  Massachusetts má možnosť v stredu večer vidieť experiment NASA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close