Veda

Rekapitulácia 8. epizódy „The Last of Us“: Príbeh Ellie nám pripomína, že ľudia sú skutočnými príšerami v zombie apokalypse (spoilery)

poznámka redaktora: Nasledujúca časť obsahuje spoilery o ôsmej epizóde „The Last of Us“, ktorá mala premiéru 5. marca.CNN
,

Ako „The Walking Dead“ a jeho potomkovia znovu a znovu dokazovali, ľudia – ponechaní napospas osudu v spoločnosti bez zákona – sa počas zombie apokalypsy, poslednej z „The Last of Us“, stávajú skutočnými monštrami. v epizóde. Ukazuje, aká tvrdá, oceľová a vynaliezavá môže byť tínedžerka Ellie.

Keďže Joel (Pedro Pascal) je stále chorý, Ellie (Bella Ramsey) sa stretne s Davidom (Scott Shepherd), vodcom hladujúcej komunity, ktorej predsedá ako jej duchovný sprievodca, ako aj na nižšej úrovni.

„Je ťažké dôverovať cudzím ľuďom, viem,“ hovorí David Ellie, keď sa prvýkrát stretli, „som slušný chlap.“

Napriek tomu, že mal príjemný hlas a spočiatku vyzeral úplne rozumne, bol David odhalený ako iný druh monštra, ktorý sa uchýlil ku kanibalizmu, aby nakŕmil svoje bojujúce stádo a nakoniec aj tínedžerov. Pokúšal sa sexuálne napadnúť Ellie, ktorá vďaka svojej trpezlivosti, vidí ako spriaznenú dušu.

Na jednom zo zlovestnejších obrázkov série najprv Ellie a potom Joel vidia pozostatky, na ktoré sa David spoliehal ako jedlo, a neskôr objavili príšernú skrinku, kde boli uložené telá.

Ellie sa bráni, keď vymenila jeleňa za antibiotiká, aby pomohla Joelovi, ktorý sa zotavil natoľko, že mučil a zabil niekoľko Davidových mužov, aby ju našiel. Brilantne využila svoju imunitu voči vírusu ako prostriedok, ako si kúpiť čas, keď sa ju David chystal zabiť, skôr než na sebe stihne rozpútať vnútorný výbuch násilia.

Takmer určite zhodou okolností boli nepárne epizódy série vo všeobecnosti pamätnejšie ako párne, čo je vzor, ​​ktorý tu pretrváva. Týchto niekoľko posledných kapitol bolo pozoruhodných postupným vývojom vzťahu Joel-Ellie, keď ju na konci hodiny konečne našiel a povedal emocionálne vyčerpanému mladíkovi: „To je v poriadku, dievčatko,“ s nežnosťou, ktorá je úplne inak brutálne na displeji.

READ  Vakcína Covid-19 v aktualizáciách USA s okamžitými aktualizáciami: skríning CDC možných problémov so srdcom, imunizačná lotéria ...

Už teraz je to obrovský úspech pre HBO (ktorá je rovnako ako CNN jednotkou Warner Bros. Discovery) sledovanosť A mediálny rozruch, je tu ďalšia epizóda v seriáli, ktorá nevyhnutne upevňuje svoje poverenia v kontexte ďalšej priority spojenej s prestížnym televíznym tarifom: na pamiatku, keď sa sezóna cien Emmy túto jar rozbehne na plné obrátky.

Okrem bohatého zoznamu hosťujúcich hviezd možno Pascal a Ramsey úplne neodstránili historické bariéry, ktorým tento žáner na tomto fronte čelil; Napriek tomu s každou z týchto posledných hodín naďalej stavajú na tom, čo sa už javí ako veľmi presvedčivý prípad.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close