šport

Slovenská olympijská rekordérka získala vo finále trapu žien v San Maríne prvú olympijskú medailu

Chorvátski bratia Martin Cinkovic a Valent Singovic po finále dvojice veslárskych mužov 29. júla pózovali so zlatými medailami. (Naomi Baker / Getty Images)

Či už ide o náročný kontakt alebo súťaž dospelých, na olympijských hrách v Tokiu 2020 sa predstaví veľký počet súrodencov, pričom súťaží takmer 30 súprav.

Brata a sestru Japonska sme už videli Abe Hufimi a Abe Utah Chorvátski bratia budú v ten istý deň súťažiť o zlaté medaily v džude na príslušnom štvrtkovom finále spolu s chorvátskymi bratmi Martinom Cinkovicom a Valentom Singovicom.

Medzitým má tím USA sedem párov súrodencov a tím má deväť párov vo Veľkej Británii, kde súťažia počas celej hry.

Britské sestry dvojčatá Jennifer a Jessica Kadirova už získali bronz vo finále ženských gymnastických tímov. Sú tiež v spore proti dvojčatám z Talianska a Holandska. Medzitým bude dvojica ruských dvojíc súťažiť v rytmickej gymnastike.

Je tu ešte jeden brat, ktorý sa plaví s pár tureckými súrodencami v Chorvátsku.

Mnoho súrodencov súťaží v bazéne, vrátane francúzskych dvojčiat v synchronizovanom plávaní, rakúskych sestier v duetovom synchronizovanom plávaní a dvoch austrálskych sestier, ktoré súťažia na svojich podujatiach, spolu s bratom a sestrou z Kapverd.

Španielsky basketbalový tím mužov má dvojicu bratov – Pavla a Marka Casolových, ktorí majú medzi sebou tri tituly NBA – a brata a sestru kiwi v triatlone tiež uvidíme súťažiť na príslušných podujatiach.

Ako sa to stane?

No nikto to nevie s istotou. Ale mnohí z týchto športovcov hovorili o svojej športovej ceste a mnohí z nich popísali vplyv svojich súrodencov na to, aby ich začali. Niektoré z nich vyškolili rodičia športovcov. Nikto nechce zmeškať diskusiu o primárnom kuchynskom stole.

READ  Britská kráľovná má stále príznaky COVID, odkladá audienciu | Svetové novinky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close