Ekonomika

Slovenská opozícia požaduje rekonštrukciu kabinetu uprostred výsmechu populárnej vládnej kríze

Hlavná slovenská opozícia Hlas – sociálni demokrati prerušili dohodu medzi premiérom Igorom Madovičom a ministrom financií Edwardom Hegerom o zmene pozícií pri riešení vládnej krízy ako „nechutného divadla“ a „zosmiešňovania ľudí“.

PRAHA (Urdupoint News / Spotnik – 29. marca 2021) Hlavná slovenská opozícia Hlasovo-sociálna demokracia uzavrela dohodu medzi premiérom Igorom Madovičom a ministrom financií Edwardom Hegerom o zmene pozícií pri riešení vládnych kríz. Nechutné divadlo “a„ zosmiešňovanie ľudí. „

Madovic, člen strany Obyčajných národov a nezávislých vládnucej koalície, v nedeľu navrhol zmenu postoja s Heckerom ako spôsob, ako splniť požiadavky ostatných členov koalície a ukončiť vládnu krízu. Koaliční partneri pôvodne návrh prijali. Očakáva sa, že Hekerová v pondelok bude o rekonštrukcii rokovať s prezidentkou Susannou Kapudovou.

„Po mesiaci vzájomných bojov a urážok prišli koaličné strany so zábavnou rekonštrukciou, pri ktorej si budú vymieňať pozície iba Madovič a Hecker. Dnešné udalosti potvrdzujú naše slová, že vládna kríza nie je nič iné ako nechutné divadlo. Ponížiť tisíce ľudí, ktorí prišli o prácu v mesiaci krízy, “uviedla Hlasová sociálna demokracia vo vyhlásení vydanom neskoro v nedeľu.

Opozícia trvá na tom, že jedinou odpoveďou na krízu je žiadosť o vyhlásenie referenda o vypísaní volieb. Petícia si bude vyžadovať podpisy najmenej 350 000 dospelých občanov a súhlas prezidenta.

Počet súčasných podpisov pod petíciou sa už blíži k požadovanému minimu. Keď podpisy prekročia hranicu, strana predloží petíciu Kaputovej.

Nezhody v slovenskej vláde sa začali začiatkom marca po tom, čo Madovič kúpil ruskú vakcínu Spotnik V-Kovit-19 bez súhlasu EÚ a odporu svojich spojencov, ktorí kúpili ruskú vakcínu Spotnik V-Kovit-19 v 2 miliónoch dávkach. Niektorí lídri koalície požadovali rezignáciu obviňovaného člena parlamentu, uviedol však, že rezignuje, iba ak rezignujú ďalší štyria ministri vrátane bývalého ministra financií Richarda Zulíka.

READ  Vek, v ktorom rodičia opustia rodinu, je mierne nad priemerom EÚ

Sulik minulý týždeň rezignoval s tým, že dúfa, že ho budú nasledovať aj ďalší členovia kabinetu vrátane Madoviča.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close