Hlavné správy

Slovenská priemyselná výroba v novembri klesá

regiónu dnes

piatok, jan. 12, 2024, 10:05

Priemyselná produkcia na Slovensku v novembri medziročne klesla o 1,9 % a zvrátila tak rast o 4,3 % v predchádzajúcom mesiaci, informovali v stredu zverejnené údaje Štatistického úradu SR (SÚSR).

Pokles bol spôsobený nižšou produkciou v ťažbe a dobývaní (-0,1 % vs. 28,8 % v októbri) a priemyselnej výrobe (-2,2 % vs. 4,2 %), najmä v počítačových, elektronických a optických produktoch.

Okrem toho došlo k spomaleniu výroby pre dodávku elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu (0,3 % oproti 4 %).

Na sezónne očistenej mesačnej báze priemyselná produkcia klesla o 4 %.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického biznisu hodného svojho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často budete posielať svoje príspevky.

READ  Alex Ila porazil slovenského súpera a dostal sa do osemfinále na US Open

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close