Hlavné správy

Minister tvrdí, že Slovensko by mohlo začať so Spotnikom dávať zábery v júni

PRAHA 12. mája (Reuters) – Minister zdravotníctva Vladimír Lenwarskij v stredu uviedol, že Slovensko by mohlo začať ponúkať výstrely v júni vrátane ruskej vakcíny Kovit-19 Sputnik V vo svojom očkovacom programe.

Stane sa druhou krajinou v EÚ po Maďarsku, ktoré použije ruskú vakcínu, ktorá zatiaľ nedostala konečné schválenie od táborového regulátora EMA.

Slovensko prvýkrát kúpilo Sputnik Dose v marci, aj keď prekvapivá dohoda viedla k rozkolu vo vládnej koalícii a demisii predsedu vlády. Zatiaľ sa nepoužíva a regulačný orgán Slovenska upozornil aj na problémy týkajúce sa nedostatku údajov v súvislosti s vakcínami.

Minulý týždeň maďarské laboratórium potvrdilo, že prvá várka Spotniku V zaslaná na Slovensko bola podľa slovenského ministerstva zdravotníctva uspokojivá.

„Očakávam, že (Sputnik) bude zahrnutý do očkovacieho programu začiatkom júna,“ uviedol Lengwarski na tlačovej konferencii zobrazenej online.

Slovensko s 5,5 miliónmi obyvateľov podalo prvú dávku 1,29 milióna ľudí a viac ako 600 000 ľuďom boli podané dve dávky.

V utorok, po smrti 47-ročnej ženy, ministerstvo uviedlo, že prerušilo podávanie prvej dávky vakcíny Astrogeneca, pričom uviedla, že by mohla byť s prognózou spojená so streľbou.

Ministerstvo to zopakovalo v stredu.

Slovensko v súčasnosti používa vakcíny od spoločností Pfizer-Bioendech a Moderna.

Správa Jasona Howeta; Kompilácia Emilia Chithol-Modaris

READ  Samuel Hlawaz (25. januára) - C.H.L.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close