Hlavné správy

Izraelský prezident Isaac Herzog na štátnej návšteve Slovenska, Rakúsko – Israel News

Globálny boj proti terorizmu a antisemitizmu bude na budúci týždeň počas štátnych návštev prezidenta Isaaca Herzoga na Slovensku a v Rakúsku jedným z hlavných bodov programu.

Očakáva sa, že Herzog, ktorý sa stretne s hlavami štátov, bude diskutovať aj o vzájomných strategických záujmoch a spôsoboch prehĺbenia väzieb.

4. septembra bude hosťom prezidenta Slovenska a nasledujúci deň prezidenta Rakúska. Stretne sa aj s vysokými vládnymi predstaviteľmi oboch krajín a členmi židovskej komunity.

Stretnutie s vládnymi a židovskými predstaviteľmi na Slovensku a v Rakúsku

V Bratislave, hlavnom meste Slovenska, Herzoga oficiálne víta prezidentka Zuzana Kaputová. Má naplánované pracovné stretnutie s premiérom Lutovidom Ódorom a ďalšími vládnymi predstaviteľmi.

Herzogovi predstavitelia komunít priblížia bohatú židovskú históriu Bratislavy. Vo Viedni ho privíta prezident Alexander van der Bellen a neskôr sa stretne s kancelárom Karlom Nehhammerom a ďalšími hodnostármi a predstaviteľmi židovskej komunity.

Viedeň, Rakúsko. (Poďakovanie: LEONHARD FoEGER / REUTERS)

Na konci svojho rakúskeho turné sa Herzog zúčastní slávnostného ceremoniálu v bývalom dome sionistického vizionára Theodora Herzla.

READ  Nip skončil na druhom mieste v úvode 70,3 a je prípadom výberu Collins Cup - Triadlet

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close