Hlavné správy

Slovenská ruská vakcína Sputnik V – PM – môže vytvárať komunitu a kultúru

PRAHA 7. februára / ÚLOHY /. Slovenský premiér Igor Matovič v sobotu pre Slovenský rozhlas povedal, že Slovensko môže vyrábať vakcíny Kovit-19 vrátane ruského Sputniku V.

„Slovensko môže vyvinúť vakcíny proti koronavírusom vrátane Sputniku V,“ uviedol.

Madovič verí, že Rusko má záujem presunúť výrobu vakcín do štátov. Predseda vlády poznamenal, že Slovensko bude pripravené poskytnúť vakcínu Sputnik V ďalším krajinám EÚ, ak sa bude vyrábať v jej regióne.

„Ak vakcínu vyrobíme, sprístupníme ju ďalším krajinám EÚ. Nesmieme sledovať geopolitické záujmy. [of countries] V prospech ľudí, “uviedol.

Predseda vlády uviedol, že Slovensko plánuje rokovať o výrobe ďalších vakcín vo svojom regióne, vrátane Pfizer a Moderna. Politik ďalšie podrobnosti neposkytol.

Objem výroby

Cominius Analytica, vedúci Európskeho analytického centra, povedal Vladimírovi Fassinovi Dasovi, že Sputnik V by sa mohol vyrábať v špeciálnej farmaceutickej továrni v priešovskom regióne na východe Slovenska.

Fascin poznamenal, že slovenskí lekári starostlivo preskúmali článok uverejnený v utorok v lekárskom časopise Lancet, ktorý rozšíril výsledky tretej fázy klinických štúdií Sputnik V. Výsledky potvrdili vysokú účinnosť a bezpečnosť vakcíny. „Poprední slovenskí epidemiológovia vláde odporúčajú, aby čo najskôr dostali ruskú vakcínu a použili ju v republike,“ zdôraznil.

READ  Prečo je táto európska krajina jednou z mojich obľúbených na sólové ženské cestovanie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close