Hlavné správy

Slovensko láka internetovú éru novými bezpečnostnými a obrannými stratégiami

O pätnásť rokov neskôr Slovensko integruje svoje kľúčové dokumenty bezpečnostnej politiky a bezpečnostnej politiky do výziev 21. storočia.

Slovensko patrí ku krajinám, kde je názor verejnosti na jej miesto vo svete rozporuplný a mnohí svoju krajinu vidia ako most medzi východom a západom. Matovičovská vláda teraz prostredníctvom kľúčových dokumentov ukončila nejasnosti – minimálne na oficiálnej úrovni.

Koncom januára 2021 parlament schválil nové podmienky obrannej stratégie a obrannej stratégie krajiny, ako ich navrhol minister zahraničia. Ivan Gorok (Omáčka) a minister obrany Jaroslav Koniec (OLaNO). Slovensko tieto dokumenty aktualizovalo o 15 rokov neskôr, po opakovaných neúspešných pokusoch predchádzajúcich vlád pod vedením Smearovej. Dokumenty odrážajú epidémiu a upozorňujú, že upozorňuje na bezpečnostné riziká Slovenska.

Dokument uvádza politickú nestabilitu v „európskom prostredí“ ako hybnú silu obnovy, zvyšovania geopolitickej konkurencie a znižovania rozmanitosti súčasných epidémií.

„Slovensko zúfalo potrebovalo novú obrannú stratégiu, ktorá by adekvátne odrážala zmeny, ku ktorým na Slovensku a vo svete došlo od roku 2005, a jasne definovala naše životné a strategické bezpečnostné záujmy,“ uviedol minister Gorok.

Nová bezpečnostná stratégia sa zameria na splnenie požiadaviek medzinárodných klimatických zmien, najmä hybridnej vojny, dezinformácií, terorizmu a prekonania problémov spoločností, ktoré porušujú medzinárodné normy.

Okrem toho má byť do roku 2032 vybudovaný nový ťažký mechanizovaný pluk a zakúpené nové vybavenie, ktoré umožní kybernetické bojové schopnosti Slovenska. Všetky tieto opatrenia sa prijímajú s uznaním, že NATO bude kľúčovým pilierom v bezpečnosti a ochrane Slovenskej republiky.

3. marca 2021 o 12:11 | Maximilián Weber

READ  Súdne pojednávania na Slovensku počas a po epidémiách

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close