šport

Slovenská tenistka zdolala Šarapovovú

Magdaléna Rybáriková si vylepšila pozíciu v rebríčku WTA.

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zdolala v úvodnom kole VTB Kremeľského pohára 2017 v Moskve bývalú svetovú jednotku Mariu Šarapovovú.

Ôsma nasadená Rybáriková zdolala súperku 7:6 (3), 6:4 v dvoch setoch po 116 minútach.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

„Bolo to pre mňa veľmi ťažké, pretože som sa cítila ako na Fed Cupe,“ povedala Rybáriková po zápase, ako ju cituje web WTA s tým, že Šarapovová je tu veľká superstar a skutočná šampiónka. „Som šťastný, že som prešiel týmto turnajom, je to dobré pre moje sebavedomie. Mám z toho veľkú radosť.“

Obaja hráči vstúpili do turnaja po úspešných zápasoch minulý týždeň. Šarapovová získala svoj 36. titul na turnaji Tianjin Open v Číne, Rybáriková bola vicemajsterkou na turnaji Upper Austria Ladies v Linzi.

Posunúť sa vyššie

Najprv sa predpokladalo, že slovenská tenistka neodišla z Moskvy pre zdravotné problémy. Nakoniec sa súťaže zúčastnil a získal ocenený skalp. Rybáriková bude v ďalšom kole čeliť Francúzke Alice Garnetovej.

Slovenská tenistka zároveň zabojuje o šancu zúčastniť sa turnaja WTA Elite Trophy, známeho ako Small World Championship, ktorý sa bude konať v čínskom Zhuhai od 31. októbra do 5. novembra.

Dvadsaťdeväťročná Rybáriková sa vďaka výhre v Linzi posunula na 26. miesto v singlovom renkingu WTA.Th Podľa online rebríčka, ktorý bude zverejnený 23. októbra, má už 23 rokovrdInformovala o tom agentúra SITA Newswire.

READ  FC Bayern ženského tenisu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close