Slovenské hviezdy v úvode prípravnej sezóny poriadne zažiarili

1. septembra 2023 – Ontario Hockey League (OHL) – tlačová správa Erie Otters

Erie Otters na hracej noci
(Erie Otters)

Erie, Pensylvánia – Odkedy Erie Otters naposledy nastúpili na ľad proti tímu súpera, uplynulo 160 dní a ich sezóna sa skončila 25. marca. Po finále sezóny pridal povýšený tím Západnej konferencie spolu s sebavedomými vracajúcimi sa veteránmi niekoľko veľmi vychvaľovaných nových tvárí.

Hoci niekoľko pozoruhodných hráčov bolo počas zápasu mimo zostavy, budúci útočný sval Otters bol v plnej sile, keď Brantford Bulldogs prišiel do mesta v piatok večer.

Bezgólová prvá tretina s vydrami a buldogmi, ktorí kombinujú 21 striel, nemusí byť nedostatkom úsilia, ale sledujte, ako brankár druhého tímu hrá perfektnú prvú tretinu z hľadiska obrany. Hoci Erie šiel dvakrát na Pettyho a raz na Brantforda, ani jeden tím nenašiel zadnú časť siete z výhody muža. Po úvodnej dvadsaťminútovke presilovky sa hralo 0:0.

To, čo jej chýbalo na góloch v prvej tretine, doplatilo zásadným spôsobom v strednom kádri. Brantford trafil najskôr 2:29 do rámu, keď Noah Roberts (1) strelil prvý exhibičný gól v Erie Insurance Arena. Napriek tomu, že sa čoskoro ujali vedenia, Ontrej Molnár (1,2) a Martin Miciak (1) strelili tri góly v priebehu piatich minút – vzájomnú asistenciu – keďže hrdosť Slovenska by prevzala plnú kontrolu nad zápasom. Ciele. Alex Messier (1) pokračoval v skórovaní v čase 10:41 druhej tretiny. Pred koncom tretiny Nick Lardis (1) získal späť kúsok hybnosti pre Brantford, ale Erie Otters si v poslednej tretine držali silný náskok 4:2.

READ  Slovensko vymenuje nového predsedu vlády Edwarda Hegera po tom, čo Matovič rezignoval na ruský očkovací boj

Bodovanie sa nezastaví ani v záverečných fázach hry, keďže domáci tím zaznamenajú skóre v tretej tretine. O niečo viac ako štyri minúty do posledného framu, novopečený Georgi Doroptsev (1) prvýkrát vo svojej kariére v OHL trafil výplatnú pásku, aby bol zápas 5:2 v prospech Erieho. Keď sa hra začne dostávať z dosahu, dvaja súperi, ktorí sa často nestretávajú, uvidia Brucea McDonalda a Bena Bujolda zhodiť rukavice. S neskorým chybným správaním v jednom zápase, meno, na ktoré všetci fanúšikovia Otters čakali vzhľadom na skóre — výber prioritného draftu 2023 OHL Matthew Schaefer (1) — nájde zadnú časť siete a strelí svoj prvý gól v OHL. predsezóna; Druhý bod noci. Kyle Downey naplnil svoju pomocnú úlohu v sieti a vyradil tím Brantford Bulldogs na ceste k úvodnému víťazstvu 6-2 v prípravnej sezóne.

Erie Otters budú v sobotu popoludní hostiť neutrálny exhibičný zápas medzi Saginawom a Brantfordom a na ľad sa vrátia v nedeľu popoludní v domácom predsezónnom finále proti Saginaw Spirit. Oba zápasy je možné bezplatne sledovať na facebookovej stránke „Erie Otters Hockey Club“. Erie sa nevráti domov až do soboty 30. septembra, keď bude bojovať s Mississauga Steelheads o 27. domáci otvárací zápas tímu (cez PA Erie County Community College).