Hlavné správy

Slovenské ženské hokejové podujatie triumfuje v Rochestri

Nela Lopušanová je 15-ročná, ktorá sa presťahovala zo Švédska do Rochesteru, aby hrávala dievčenský hokej za výber BK na Bishop Kearney High School.

„Život v Amerike,“ povedala Lobusanová. „Bol to môj sen ísť sem hrať hokej a chodiť do školy. Takže som veľmi šťastný.“

Jeden z jej trénerov, Gary Coen, hovorí, že je mladá, odvážna a plná príležitostí.

„Ste v mužskom hokeji, Patrick Kane alebo A [Sidney] Crosby, jeho schopnosti a jeho IQ sú na jeho vek veľmi pokročilé,“ povedal Coen. „Sme naozaj nadšení, že na tom môžeme naďalej stavať a samozrejme sa učíme od každého. Je teda vzrušujúce učiť sa od nej, ale aj od iných hráčov, ktorí prechádzajú naším programom.

Hoci jeho rodina je doma v zámorí, stále si nájde fanúšikov v Rochestri.

„Posúva ma to k lepšej práci,“ povedala Lobušanová. „Toľko dievčat prišlo za mnou, chceli fotku a chceli sa porozprávať o hokeji. Mám veľa malých dievčat [who] Vidia ma, hovoria, že ma vidia. Je to neuveriteľný pocit a posúva ma to k lepšej práci. Keď prídu, chcem za nich skórovať. Chcem hrať lepšie. Takže samozrejme tlačia. To je úžasné.“

Coen hovorí, že bol rovnako ohromený dojmom, ktorý jeho hráč urobil na neho, komunitu a tím.

„Mladé ženy by mali prísť, pýtať sa jej a vidieť ju [is great]“ povedal Coen. „[She’s] Veľmi podobné niektorým našim ďalším hráčom. Je teda naozaj vzrušujúce sledovať vývoj hry iných hráčov, ktorí teraz skúšajú niektoré pohyby, o ktoré sa ona pokúša. Bola to zábava. Ak to vidíte, môžete to vidieť, a to je všetko, čo sa snažíme urobiť, aby sme pomohli vytvoriť viac príležitostí pre mladšie dievčatá a chlapcov, ktorí prechádzajú pozíciami. Veľa sa zameriava na ženský hokej, čo je dôležité, pretože niektoré z týchto žien venujú svojmu športu šialené množstvo času a formujú to, čo robia, aby sa stali lepšími hráčkami. Takže si myslím, že toto je trend, ktorý budeme vidieť aj naďalej.

READ  McDavish strelil 4 góly, keď Kanada zdolala Slovensko 11:1

Lopušanová vďačí za svoj úspech veľkým fanúšikom doma a novým kamarátom na ľade.

„Stýkajte sa s mojimi spoluhráčmi, keď s nimi hrám,“ povedal. „Je to naozaj zábavné. Nemyslím si, že budem hrať s dievčatami, budem hrať na ľade. Je to naozaj super.

Pre Lobusanovú to bol prvý krok k budovaniu hokejovej kariéry.

„Chcem ísť na vysokú školu a samozrejme chcem ísť na olympiádu. To je môj najväčší cieľ,“ povedala Lobušanová.

Tréner Coen súhlasí a hovorí, že možnosti sú nekonečné.

„Bude z nej hráčka, ktorá pôjde hrať hokejovú divíziu,“ povedal Coen. „Sme z toho naozaj nadšení.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close