Hlavné správy

Slovenské zhromaždenie pripomenulo vraždu novinára a jeho snúbenice z roku 2018

Tisíce ľudí sa v stredu zišli v desiatkach obcí a miest po celom Slovensku pri príležitosti šiesteho výročia vraždy investigatívneho novinára a jeho snúbenice počas protivládnych protestov.

Jána Kuciaka a Martinu Kužnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v meste Veľká Makka východne od Bratislavy.

Traja muži, vrátane bývalého vojaka Miroslava Marčeka, ktorý sa priznal, že ich zastrelili, dostali tvrdé tresty odňatia slobody za svoje podiely na vraždách.

Podnikateľa Mariána Kočnera, obvineného z prípravy vrážd, dvakrát oslobodili. Prokurátori sa domnievajú, že pán Gogner zaplatil pánovi Marckovi za vykonanie streľby.

Novinárov otec Jozef Kuciak poďakoval obyvateľom hlavného mesta za to, že „nám pomohli v boji za spravodlivosť pre naše deti“.

Vraždy vyvolali veľké pouličné protesty, ktoré viedli k pádu koaličnej vlády pod vedením súčasného premiéra Roberta Fica.

Figo sa vrátil k moci po tom, čo jeho protiamerická strana Smar (Smer) vyhrala parlamentné voľby 30. septembra minulého roka.

Figo, ktorý je známy svojou brutalitou voči novinárom, povedal veľkej televíznej sieti, dvom celoštátnym novinám a internetovej spravodajskej stránke Gucia, že pracuje pre svojich oponentov a nebude sa s nimi stýkať.

Na zhromaždení v Bratislave to povedal Pavol Zalai z organizácie Reportéri bez hraníc.[Fico] Opäť sa zameriava na novinárov a ohrozuje slobodu tlače.

„Nikdy nebudeme ticho,“ uvádza sa v otvorenom vyhlásení podpísanom šéfredaktormi viacerých významných slovenských novín a ďalších médií.

Tisíce ľudí v poslednom čase opakovane vyšli do ulíc po celom Slovensku proti plánom pána Fica na revíziu trestného zákona a zrušenie úradu špeciálneho prokurátora pre závažnú kriminalitu a korupciu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close